Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Neuigkeiten

 • WIEDZĄC, ŻE JEST ZARAŻONY WIRUSEM HPV OPLUŁ ŚLINĄ I KRWIĄ OCZY LEKARZA PODCZAS UDZIELANIA MU POMOCY

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w  Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia  przeciwko 34-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony w sierpniu 2017 r. na terenie zielonogórskiego szpitala, na oddziale SOR  wiedząc, że jest dotknięty chorobą zakaźną , wirusem HCV bezpośrednio tj. poprzez plucie krwią i śliną w oczy naraził na zakażenie taką chorobą lekarza korzystającego z ochrony przewidzianej dla funkcjonariuszy publicznych podczas i w związku z podjęciem przez niego  medycznych czynności ratunkowych w sytuacji, gdzie wszelka zwłoka mogłaby spowodować niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego rozstroju zdrowia dla pacjenta.

  Dodano dnia: 2018-02-09 [ID : 12271]

  » Lesen Sie mehr

 • 33 - LATKA OSKARŻONA O KRADZIEŻE Z WŁAMANIEM I ROZBÓJ

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 33-letniej kobiecie.
  Oskarżona w dniach 3 i 13 grudnia 2017 r. w jednej z miejscowości powiatu nowosolskiego, mając ograniczoną w stopniu znacznym zdolność pokierowania swoim postępowaniem, będąc uprzednio skazaną  za podobne przestępstwa umyślne i w ciągu 5 lat po odbyciu  co najmniej 6 miesięcy pozbawienia wolności ( tzw. recydywa) dokonała czterech kradzieży z włamaniami, wybijając okna lub deski,  w tym dwóch do domu tej samej kobiety, skąd dokonywała kradzieży pieniędzy w różnych kwotach.

  Dodano dnia: 2018-02-08 [ID : 12270]

  » Lesen Sie mehr

 • INFORMACJA UZUPEŁNIAJĄCA DOT. ZATRZYMANIA SPRAWCÓW WŁAMAŃ DO BANKOMATÓW

  Wydział I Śledczy Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.
  Wczoraj ( 6.02.br) prokurator przedstawił dwóm z ośmiu zatrzymanych mężczyzn zarzuty kierowania grupami przestępczymi - art. 258 par. 3 kk oraz zarzuty dokonania kilkunastu kradzieży z włamaniami do bankomatów - art. 279 par. 1 kk.
  Pozostałym osobom przedstawił zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej - art. 258 par 1 kk oraz zarzuty dokonania kradzieży z włamaniami doi bankomatów na terenie RFN, Szwecji i Polski.

  Dodano dnia: 2018-02-07 [ID : 12269]

  » Lesen Sie mehr

 • ZANIECHAŁ WŁAŚCIWEJ OPIEKI, W TYM PODAWANIA LEKÓW I PŁYNÓW CHOREJ MATCE - KOBIETA ZMARŁA

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze  skierował  do sądu akt oskarżenia przeciwko 60- letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony w okresie od nieustalonego miesiąca  i roku do 24 lipca 2016 r., w dwóch miejscowościach powiatu zielonogórskiego, będąc osobą na której ciążył obowiązek opieki nad swoją matką, naraził pokrzywdzoną na bezpośrednie niebezpieczeństwo  utraty życia lub zdrowia w ten sposób, że zamieszkując wspólnie z pokrzywdzoną zaniechał właściwej opieki w postaci właściwej alimentacji, podawania płynów i pokarmów oraz leków kardiologicznych, czym spowodował nieumyślnie jej śmierć w dniu 24 lipca 2016 r.

  Dodano dnia: 2018-02-07 [ID : 12268]

  » Lesen Sie mehr

 • WIELKA OBŁAWA NA GRUPY PRZESTĘPCZE ZAJMUJĄCE SIĘ WŁAMANIAMI DO BANKOMATÓW

  Blisko 200 policjantów z CBŚP, z KWP w Gorzowie Wielkopolskim, z KWP w Poznaniu,  BOA, a nawet z Niemiec brało udział we wczorajszej akcji skierowanej przeciwko 2 grupom przestępczym. Śledztwo dotyczy kradzieży z włamaniami do bankomatów przy użyciu metody "na wybuch". Podczas działań zatrzymano 8 podejrzanych i zabezpieczono przedmioty mogące służyć do wysadzenia bankomatów. Śledztwo prowadzą policjanci CBŚP, pod nadzorem prokuratorów I Wydziału Śledczego Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.

  Dodano dnia: 2018-02-06 [ID : 12267]

  » Lesen Sie mehr

 • NOWE USTALENIA W SPRAWIE TRAGEDII W NOWEJ SOLI

  Nowa Sól. Dzisiaj tj. 05.02.2018 r.  pod kierunkiem prokuratora przeprowadzona została sekcja zwłok 28 latka - mieszkańca Nowej Soli, którego ciało ujawniono na ogrodzonym terenie jednego z zakładów mieszczących się w tzw. strefie przemysłowej w Nowej Soli. O sprawie informowaliśmy w dniu dzisiejszym w poprzednim komunikacie.

  Dodano dnia: 2018-02-05 [ID : 12266]

  » Lesen Sie mehr

 • ARESZT DLA 37-LETNIEGO OBYWATELA TURCJI ZA POMOC W NIELEGALNYM PRZEKROCZENIU GRANICY CUDZOZIEMCOM

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 37 - letniego obywatela Turcji.
  Z dotychczasowych ustaleń wynika, że  w/w 29 stycznia 2018r. na byłym przejściu granicznym Cieszyn, (województwo śląskie) działając wspólnie i w porozumieniu z nieustalonymi osobami udzielił pomocy w przekroczeniu granicy państwowej z Czech do Polski wbrew przepisom 11 cudzoziemcom, tj.: 3 obywatelom Iranu i 8 obywatelom  Iraku, w ten sposób, że przewiózł ich ukrytych w części ładunkowej samochodu Renault Master (Słowacja), a następnie tego samego dnia na byłym przejściu granicznym Łęknica, (województwo lubuskie) na drodze krajowej K-12  w godzinach wieczornych, działając wspólnie i w porozumieniu z nieustalonymi osobami udzielił pomocy do usiłowania przekroczenia granicy państwowej z Polski do Niemiec wbrew przepisom ww. cudzoziemcom, w ten sposób, że przewoził ich ukrytych w części ładunkowej samochodu Renault Master.

  Dodano dnia: 2018-02-05 [ID : 12265]

  » Lesen Sie mehr

 • ZWŁOKI MŁODEGO MĘŻCZYZNY UJAWNIONE NA TERENIE STREFY EKONOMICZNEJ W NOWEJ SOLI

  Nowa Sól. W ostatnią sobotę (3.02.br) w godzinach popołudniowych na terenie jednego z ogrodzonych zakładów znajdujących się w tzw. strefie ekonomicznej w Nowej Soli ujawniono zwłoki 28 letniego mężczyzny. Zwłoki były pozbawione odzieży, natomiast na ciele ofiary stwierdzono liczne rany o charakterze kąsanym i szarpanym.

  Dodano dnia: 2018-02-05 [ID : 12264]

  » Lesen Sie mehr

 • SPRAWCY ZABÓJSTWA DOKONANEGO W GUBINIE ARESZTOWANI


  Krosno Odrzańskie.
  Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa 30 letniego młodego mężczyzny, którego zwłoki ujawniono w kompleksie leśnym w okolicach Gubina.

  Z dotychczasowych ustaleń wynika, że w ostatni wtorek (30 stycznia) w godzinach wieczornych do dyżurnego Komisariatu Policji w Gubinie zadzwonił mężczyzna informując o ugodzeniu go nożem. Po chwili kontakt ze zgłaszającym zdarzenie  urwał się.  Policja potraktowała zgłoszenie bardzo poważnie. Policjanci nie wiedzieli gdzie szukać pokrzywdzonego jak również jaki jest jego stan.

  Dodano dnia: 2018-02-05 [ID : 12263]

  » Lesen Sie mehr

 • ARESZT DLA 40-LATKA ZA UGODZENIE NOŻEM

  Żary.  Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 40-letniego mężczyzny.
  Podejrzanemu zarzucono, że 25 stycznia 2018 r. w Łęknicy, ugodził pokrzywdzonego  trzymanym w ręku nożem kuchennym w okolice klatki piersiowej, w wyniku czego pokrzywdzony ten doznał  rany o długości około 10 cm penetrującej jamę brzuszną z uszkodzeniem lewego płata płuca dolnego, co stanowiło chorobę realnie zagrażająca jego życiu.

  Dodano dnia: 2018-02-02 [ID : 12262]

  » Lesen Sie mehr

Neuheite

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa