Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • 25-LATEK STRACIŁ PANOWANIE NAD POJAZDEM I UDERZYŁ W PRZYDROŻNE DRZEWO. ZGINĄŁ NA MIEJSCU

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach poinformował o zdarzeniu, do którego doszło 23.11.2020 r. na drodze krajowej  K-12 między miejscowościami Marszów i Żagań. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że tego dnia około godz. 3.00 kierujący pojazdem marki Audi A4  25-letni mężczyzna jechał od strony Żar w kierunku Żagania drogą krajową K-12. Za miejscowością Marszów, na prostym odcinku drogi , z niewyjaśnionych dotychczas przyczyn stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawe pobocze i uderzył przodem samochodu w przydrożne drzewo. W wyniku uderzenia pojazd dachował. Kierujący pojazdem poniósł śmierć na miejscu. Przybyli funkcjonariusze Straży Pożarnej rozcięli wrak samochodu, aby wydobyć z jego wnętrza kierowcę.

  Dodano dnia: 2020-11-24 [ID : 12814]

  » Czytaj dalej

 • DEALER NARKOTYKOWY Z AKTEM OSKARŻENIA W SĄDZIE

  Zielona Góra. Wydział Śledczy Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze zakończył śledztwo i skierował do Sądu Rejonowego w Żaganiu akt oskarżenia p-ko 37 letniemu mężczyźnie.
  Ww.  oskarżony jest m.in. o to, że :

  - w kwietniu 2020 roku w Żaganiu posiadał znaczne ilości substancji psychotropowych i środków odurzających , w tym m.in. 86,349  gram metamfetaminy - pozwalającej na przygotowanie ok. 15 tys. działek, a także 65,971 gram ziela konopi - pozwalających na przygotowanie ok. 392 tzw. działek  - art. 62 ust. 1 i 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii,

  Dodano dnia: 2020-11-24 [ID : 12813]

  » Czytaj dalej

 • ZASTOSOWANY ARESZT TYMCZASOWY WOBEC PODEJRZANEGO O PRZESTĘPSTWA P-KO WOLNOŚCI SEKSUALNEJ

  Zielona Góra. Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze prowadzi śledztwo p-ko 28 letniemu mężczyźnie, któremu zarzucono dokonanie przestępstw polegających na utrwalaniu i przechowywaniu treści pornograficznych z udziałem małoletnich - art. 202 par. 4 kk i art. 202 par. 4 a kk.
  16 listopada br. sąd uwzględnił wniosek prokuratora i zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na okres 3 m-cy.
  Informację powyższą publikujemy z uwagi na liczne pytania przedstawicieli mediów.

  Informujemy jednocześnie, że z uwagi na dobro śledztwa, w tym zwłaszcza dobro małoletnich nie przewidujemy obecnie przekazywania informacji o szczegółach tego śledztwa.

  Zbigniew Fąfera - rzecznik PO

  Dodano dnia: 2020-11-18 [ID : 12811]

  » Czytaj dalej

 • ŚMIERĆ 56-LETNIEGO MĘŻCZYZNY NA SKUTEK POŻARU

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach poinformował o zdarzeniu, do którego doszło w dniu 11.11.2020 r. w m. Pietrzyków. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że na skutek pożaru wynikającego prawdopodobnie z zaprószenia ognia, śmierć poniósł 56-letni mężczyzna.

  Dodano dnia: 2020-11-13 [ID : 12808]

  » Czytaj dalej

 • KOMUNIKAT RZECZNIKA PRASOWEGO

  W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną i z uwagi na potrzebę zapewnienia ochrony przed ewentualnymi zakażeniami informujemy, że wszelkie informacje nt. prowadzonych postępowań udzielane będą przedstawicielom mediów, w tym stacjom telewizyjnym jedynie drogą mailową lub telefonicznie.

  Dodano dnia: 2020-11-12 [ID : 12805]

  » Czytaj dalej

 • AKT OSKARŻENIA PRZECIWKO CZŁONKOM ZORGANIZOWANEJ GRUPY PRZESTĘPCZEJ

  Zielona Góra - Prokuratura Okręgowa - Wydział Śledczy - prokurator Wydziału Śledczego Prokuratury Okręgowej zakończył śledztwo prowadzone p-ko dwóm obywatelom Litwy - 33 letniemu Tadasowi B. i 29 letniemu Dariusowi S. oskarżonym o to, że w okresie od lutego 2019 roku do 30 listopada 2019 roku działając w różnych miejscowościach na terenie Polski, Niemiec, Czech i Litwy w warunkach zorganizowanej grupy przestępczej wspólnie i w porozumieniu oraz z innymi nieustalonymi osobami w celu osiągnięcia korzyści majątkowej dokonali kradzieży :

  Dodano dnia: 2020-11-12 [ID : 12804]

  » Czytaj dalej

 • 41-LETNI MĘŻCZYZNA ŚMIERTELNIE PRZYGNIECIONY PRZEZ MASZYNĘ BUDOWLANĄ - WALEC DROGOWY

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach poinformował o tragicznym zdarzeniu drogowym, do którego doszło w dniu 22.10.2020 r. na drodze krajowej DK18, na 14 km w kierunku miejscowości Olszyna.

  Z dotychczasowych ustaleń wynika, że pracownik jednej z firm budowlanych wykonujących prace budowlano - drogowe na remontowanym odcinku drogi od granicy polsko - niemieckiej do miejscowości Iłowa został przygnieciony przez ciężką maszynę budowlaną - walec drogowy. W wyniku zdarzenia 41-letni pokrzywdzony zmarł.

  Dodano dnia: 2020-10-23 [ID : 12797]

  » Czytaj dalej

 • KOMUNIKAT RZECZNIKA PRASOWEGO

  W dniach 23.10.2020 - do 09.11.2020 rzecznik prasowy tut. prokuratury nie będzie obecny.
  Nie będzie aktywny również w tym czasie adres mailowy rzecznika.
  W oznaczonym wyżej czasie rzecznika zastępować będzie Pan prokurator Łukasz Wojtasik - tel. kontaktowy 503 056 048 -  adres mailowy : sekretariat@zielona-gora.po.gov.pl.

  Przypominam również, że w związku z wprowadzonym w prokuraturach zmianowym systemem pracy termin udzielania odpowiedzi może ulec opóźnieniom.

  Zbigniew Fąfera - rzecznik PO

  Dodano dnia: 2020-10-22 [ID : 12796]

  » Czytaj dalej

 • KOMUNIKAT W SPRAWIE ŚLEDZTWA DOTYCZĄCEGO DPS W ZIELONEJ GÓRZE

  Zielona Góra.W związku z ukazanymi dzisiaj (przyp. 20.10. br.) w lokalnych mediach (Gazeta Lubuska, Gazeta Wyborcza - oddział Zielona Góra i innych) relacjami dziennikarzy z konferencji przeprowadzonej w szpitalu w Gorzowie Wlkp. nt. stwierdzonego stanu zdrowia pacjentów DPS i udostępnionymi dziennikarzom w jej trakcie fotografiami obrazującymi ujawnione przez lekarzy w Gorzowie Wlkp.  obrażenia tych pacjentów, a także w związku z wypowiedzią na tej konferencji Prezesa tego Szpitala - Pana Jerzego Ostroucha mówiącą o braku jakiegokolwiek wystąpienia zielonogórskiej prokuratury do tej placówki o zabezpieczenie dokumentacji medycznej pacjentów z DPS -  informuję, że zielonogórska prokuratura trzykrotnie  - pismami z 7 października, 14 października i 16 października  br. zwracała się do wszystkich placówek leczniczych do których ewakuowani byli pensjonariusze DPS, w tym do Szpitala w Gorzowie Wlkp.

  Dodano dnia: 2020-10-20 [ID : 12795]

  » Czytaj dalej

 • KOMUNIKAT DOTYCZĄCY ŚLEDZTWA W SPRAWIE PODEJRZENIA NIEPRAWIDŁOWOŚCI W DPS W ZIELONEJ GÓRZE

  Zielona Góra.  Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze podjął dzisiaj tj. 12.10.2020 r. decyzję o przejęciu śledztwa dot. podejrzenia nieprawidłowości w sprawowaniu opieki nad pensjonariuszami DPS w Zielonej Górze oraz spowodowania zgonów dwojga pensjonariuszy tego ośrodka przez Wydział Śledczy Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.

  Dodano dnia: 2020-10-12 [ID : 12794]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa