Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • ZAWIADOMIENIE DLA OSÓB POKRZYWDZONYCH W SPRAWIE PR 2 Ds. 211.2018 PROKURATURY REJONOWEJ W ŚWIEBODZINIE O PRZESŁANIU AKTU OSKARŻENIA

  Prokuratura Rejonowa w Świebodzinie zawiadamia pokrzywdzonych w sprawie PR 2 Ds. 211.2018, że w dniu 2019-12-06 skierowała do Sądu Rejonowego w Świebodzinie, Zamiejscowy VI Wydział Karny w Sulechowie, akt oskarżenia przeciwko Dawidowi W. oskarżonemu o dokonanie stu oszustw internetowych polegających na oferowaniu na portalu www.olx.pl do sprzedaży telefonów komórkowych i konsol do gier i wprowadzanie kupujących w błąd co do zamiaru wywiązania się z oferty sprzedaży tych przedmiotów, tj. o dokonanie przestępstw z art. 286§1 k.k.

  POUCZENIE POKRZYWDZONEGO
  1. Pokrzywdzony, aż do czasu rozpoczęcia przewodu sądowego na rozprawie głównej, może złożyć oświadczenie, że będzie działał w charakterze oskarżyciela posiłkowego (art. 54§1kpk)
  2. Zgodnie z art. 107 § 2 kpk za orzeczenie co do roszczeń, majątkowych uważa się również orzeczenia nakładające obowiązek naprawienia szkody lub zadośćuczynienia za doznaną krzywdę oraz nawiązkę orzeczoną na rzecz pokrzywdzonego, jeżeli nadają się one do egzekucji w myśl przepisów kodeksu postępowania cywilnego.
  3.  Jeżeli nie wytoczono  powództwa cywilnego, pokrzywdzony, a także prokurator, zgodnie z art. 49a kpk, może aż do zakończenia pierwszego przesłuchania pokrzywdzonego na rozprawie głównej złożyć wniosek , o którym  mowa w art. 46§1 kodeksu karnego (wniosek o naprawienie wyrządzonej szkody w całości lub części, a także zadośćuczynienia za doznaną krzywdę).

  Dodano dnia: 2019-12-09 [ID : 12643]

  » Czytaj dalej

 • WŁAMAŁ SIĘ DO SALONIKU PRASOWEGO W GALERII HANDLOWEJ PRZEZ SUFIT TOALETY DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH. CHCIAŁ UKRAŚĆ PAPIEROSY..

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 33-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżonemu zarzucono, że  4 października 2019 r. w Żaganiu poprzez zdemontowanie kasetonu sufitowego w toalecie dla osób niepełnosprawnych na terenie jednego z centrów handlowych włamał się przez powstały w ten sposób otwór na zaplecze magazynowe saloniku prasowego, gdzie po zdemontowaniu kolejnego kasetonu usiłował dokonać kradzieży 2 opakowań gilz papierosowych, po 5 paczek każda, o wartości nie mniejszej niż 50 zł, przy czym zarzucanego celu nie osiągnął z uwag

  Dodano dnia: 2019-12-06 [ID : 12642]

  » Czytaj dalej

 • W STANIE NIETRZEŹWOŚCI SPOWODOWAŁ WYPADEK, W KTÓRYM ZGINĄŁ JEGO 56-LETNI PASAŻER. ZOSTAŁ TYMCZASOWO ARESZTOWANY

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie poinformował o tragicznym wypadku drogowym , do którego doszło  02.12.2019 r. w m.Lubinicko.
  Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 25 letni mężczyzna kierując w stanie nietrzeźwym  samochodem dostawczym m-ki Renault Kangoo utracił panowanie nad pojazdem na drodze wojewódzkiej nr 303 i zjechał do przydrożnego rowu uderzając w skarpę. Na skutek wypadku 56-letni pasażer tego pojazdu siedzący z tyłu doznał wielonarządowych obrażeń ciała i po przewiezieniu do szpitala w Świebodzinie zmarł.

  Dodano dnia: 2019-12-05 [ID : 12641]

  » Czytaj dalej

 • ŚLEDZTWO W SPRAWIE POŻARU, W KTÓRYM ZGINĘŁA 1 OSOBA

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach poinformował o zdarzeniu, do którego doszło  01.12.2019 w Przewozie. 
  Z dotychczasowych ustaleń wynika, że tego dnia  około godziny 22:40 Prokurator dyżurny został  powiadomiony przez oficera dyżurnego KPP Żary o nagłym zgonie nieustalonej osoby w domu w Przewozie, w którym doszło do pożaru. Pożar został zauważony w przybudówce domu mieszkalnego około godz. 21:45. Na miejsce została wezwana Straż Pożarna i funkcjonariusze Policji. Po zagaszeniu pożaru, w którym zniszczeniu uległa cała ww. przybudówka, w jej wnętrzu ujawniono ciało ludzkie. Z uwagi na znaczny stopień zwęglenia zwłok niemożliwa była ich identyfikacja. Z poczynionych ustaleń wynika, że zmarłym prawdopodobnie jest jeden  z mieszkańców wymienionego domu - lat 50.

  Dodano dnia: 2019-12-02 [ID : 12640]

  » Czytaj dalej

 • 22 LATEK KILKUKROTNIE OKRADAŁ TEN SAM SUPERMARKET KAŻDORAZOWO NA KILKASET ZŁOTYCH

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 22 letniemu mężczyźnie.

  Oskarżonemu zarzucono, że 14 września 2019 roku w Żarach, w jednym z marketów przywłaszczył  artykuły spożywcze oraz kosmetyczne o łącznej wartości 762,26 zł.
  Nadto ustalono, że kilka dni później, w tym samym sklepie, sprawca dokonał kradzieży artykułów spożywczych o łącznej wartości 872,34 zł.
  Sprawca  obu tych kradzieży dopuścił się w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa.

  Dodano dnia: 2019-11-28 [ID : 12639]

  » Czytaj dalej

 • KIEROWAŁ ZESTAWEM CIĘŻAROWYM W STANIE NIETRZEŹWOŚCI, WJECHAŁ NA KOLEJOWY PRZEJAZD NA CZERWONYM ŚWIETLE

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 56-letniemu obywatelowi Rosji.
  Oskarżonemu zarzucono, że 26.04.2019 r. w Świebodzinie,  będąc w stanie nietrzeźwości, 1,84 promila alkoholu we krwi, prowadził pojazd mechaniczny w postaci ciągnika m-ki Renault wraz z naczepą w ruchu lądowym.

  Dodano dnia: 2019-11-27 [ID : 12638]

  » Czytaj dalej

 • W WIADOMOŚCIACH SMS GROZIŁ ŚMIERCIĄ KOBIECIE

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 29 letniemu mężczyźnie. Oskarżonemu zarzucono, że 16 grudnia 2018 roku w jednej z miejscowości powiatu żarskiego, za pośrednictwem wiadomości SMS przesłanej na numer telefonu pokrzywdzonej, groził jej pozbawieniem życia lub uszkodzeniem ciała wzbudzając w pokrzywdzonej uzasadnioną obawę spełnienia groźby.

  Dodano dnia: 2019-11-26 [ID : 12637]

  » Czytaj dalej

 • WYPADEK NA A2. ZGINĄŁ 66-LETNI KIEROWCA VW

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie poinformował o wypadku drogowym ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło  14.11.2019 r. ma autostradzie A 2.
  Z dotychczasowych ustaleń wynika, że w nocy 14 listopada 2019 roku na autostradzie A 2 w okolicy miejscowości Zagaje gm.Lubrza samochód VW Tuareg z niewiadomych przyczyn zjechał na prawe pobocze i uderzył w przepust nasypu drogi technicznej. Na miejscu zginął kierujący pojazdem 66 letni mieszkaniec Olsztyna ,a z obrażeniami ciała do pobliskiego szpitala w Świebodzinie przewieziono jego 54 letnią żonę.

  Dodano dnia: 2019-11-15 [ID : 12636]

  » Czytaj dalej

 • 82-LATKA ŚMIERTELNIE POTRACONA NA PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH

  Świebodzin.  Prokurator Rejonowy w Świebodzinie poinformował o wypadku drogowym ze skutkiem śmiertelnym,  do którego doszło  12.11.2019 r. w Kargowej.
  Z dotychczasowych ustaleń wynika, że tego dnia  około godziny 16.40 przy padającym deszczu i zapadającym zmroku,  na oznakowanym przejściu dla pieszych,  samochód dostawczy m-ki Dacia Dokker kierowany przez 37 letniego mieszkańca gminy Wolsztyn, jadący od strony Sulechowa w kierunku na Wolszytn, potrącił przechodzącą przejściem dla pieszych (przejście oświetlone) 82 letnią ubraną na ciemno kobietę. Piesza przechodziła z lewej strony na prawą patrząc w kierunku ruchu  pojazdu m-ki Dacia Dokker. Piesza mimo reanimacji podjętej przez obsługę karetki pogotowia zmarła na miejscu wypadku.

  Dodano dnia: 2019-11-14 [ID : 12635]

  » Czytaj dalej

 • ZGON LEKARZA PODCZAS DYŻURU W SZPITALU W ŻARACH

  Żary. W godzinach wieczornych 1 listopada br. w gabinecie lekarskim, jednego z oddziałów  "Szpitala na Wyspie" w Żarach ujawniono zwłoki 39 letniego lekarza dyżurnego.
  Personel medyczny szpitala zaniepokojony dłuższą nieobecnością lekarza na oddziale wyważył drzwi od gabinetu lekarskiego i ujawnił tam leżące na kanapie zwłoki lekarza.

  Dodano dnia: 2019-11-04 [ID : 12634]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa