ROWERZYSTA NIE PRZEŻYŁ ZDERZENIA Z SAMOCHODEM OSOBOWYM W POBLIŻU STACJI PALIW

Dodano: 2018-03-09

Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach poinformował o tragicznym  zdarzeniu drogowym, do którego doszło  08.03.2018 r. na drodze nr 12 Strzeszowice-Królów.
Z dotychczasowych ustaleń wynika, że ok. godz. 15.00, w pobliżu stacji paliw w Strzeszowicach, kierowca samochodu osobowego marki Mazda uderzył w rowerzystę, który  nagle zajechał mu drogę. W wyniku wypadku  43-letni mężczyzna kierujący rowerem zmarł na miejscu mimo podjętej reanimacji. 

Ustalono nadto, że kierowca samochodu był trzeźwy, a samochód był sprawny technicznie.

Na miejsce przybył prokurator i zabezpieczył zwłoki do sekcji.

O ewentualnych kolejnych ustaleniach w sprawie będziemy informowali w odrębnych komunikatach. /jcz

zobacz także:

w Ciekawie..nie tylko o prawie:

- Wypadek komunikacyjny -
W rozumieniu kodeksu karnego, spowodowanie wypadku w komunikacji to zdarzenie wynikające z naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, w następstwie którego inna niż sprawca naruszenia osoba doznała obrażeń ciała lub poniosła śmierć [art. 177 § 1-2 k.k.].więcej..
 
- Sekcja zwłok- Właściwiej należałoby powiedzieć sądowo-lekarska sekcja zwłok, albowiem do tego rodzaju badania zwłok ludzkich odnoszą się przytoczone tu uwagi. Proponowane przez różnych autorów definicje można podsumować następująco: sądowo-lekarska sekcja zwłok to otwarcie i zbadanie co najmniej trzech jam ciała tj. czaszki, klatki piersiowej i szyi oraz jamy brzusznej w celu ustalenia przyczyny śmierci, jej charakteru i związku przyczynowego z działaniem innych osób. więcej..
 
-Oględziny miejsca zdarzenia - Zwrot "Już starożytni ..." pasuje do tematyki oględzinowej wyjątkowo dobrze. Faktycznie, jak podaje prof. Brunon Hołyst, już w Starożytnym Egipcie powoływano w razie potrzeby specjalne komisje do prowadzenia oględzin miejsca zdarzenia oraz do zabezpieczania i oceny śladów [P. Horoszowski, Niewłaściwe tendencje we współczesnej kryminalistyce, Problemy Kryminalistyki 1957 nr 10, s. 512]. Co ciekawe, protokoły oględzin z tamtego okresu wskazują na pewne elementy łączenia oględzin z eksperymentem i z drobiazgową dokładnością opisują te czynności śledcze więcej..