DRUGIE UDERZENIE W NARKOBIZNES…

Dodano: 2020-06-04

Wydział I Śledczy Prokuratury Okręgowej. Efektem działań funkcjonariuszy zielonogórskiego wydziału CBŚP, które kontynuowane są w formie śledztwa prowadzonego pod nadzorem Wydziału I Śledczego Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze, było ujawnienie w dniu 29 maja 2020 roku nielegalnego laboratorium, w którym wytwarzano hurtowe ilości substancji psychotropowych w postaci 4-metylometkatynonu, popularnie zwanego mefedronem. To silny, uzależniający narkotyk o działaniu pobudzająco - euforycznym.

W trakcie realizacji akcji zielonogórscy policjanci zatrzymali in flagranti 50 letniego "chemika", któremu przedstawiono następnie m.in. zarzut zbrodni polegającej na wytworzeniu znacznej ilości tego narkotyku. Przestępstwo zakwalifikowane z art. 53 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii zagrożone jest karą pozbawienia wolności od lat 3.

W rezultacie czynności związanych z zatrzymaniem i przeszukaniem pomieszczeń zabezpieczono ponad 3 kg wytworzonego już mefedronu. Ujawniano i zabezpieczono także znaczną ilość kokainy.  Łączna, czarnorynkowa wartość ujawnionych narkotyków to około 200 000 zł. 

Na wniosek prokuratora nadzorującego śledztwo, decyzją zielonogórskiego sądu, wobec zatrzymanego zastosowano tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

To już drugie w przeciągu kilku ostatnich dni silne uderzenie w lokalny narkobiznes. Tym sposobem wyeliminowano fizycznie z nielegalnego obrotu narkotyki o łącznej, detalicznej wartości około 400 000 zł. /zf