USIŁOWANIE ZABÓJSTWA

Dodano: 2004-10-18. Żary.

Prokurator Rejonowy w Żarach prowadzi śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa 49 letniego Jana J. w dniu 12 października 2004 r. w Lubsku. Zdarzenie miało miejsce na korytarzu bloku wielorodzinnego około godz. 22.30. Podejrzany o dokonanie tego czynu, 44 letni Zbigniew C. w maju tego roku opuścił zakład karny po odbyciu kary 8 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności za zabójstwo.

Feralnego wieczoru w/w mężczyzna, w obecności dwóch świadków zaatakował pokrzywdzonego nożem. Szedł w jego kierunku powtarzając: "ja cię..(..)zabiję", a następnie ugodził pokrzywdzonego nożem w brzuch powodoując ranę kłutą powłok brzucha bez uszkodzenia narządów wewnętrznych.

Sprawca został zatrzymany bezpośrednio po zdarzeniu, odnaleziono też ukryty na korytarzu w stojącym tam fotelu nóż.

Z zeznań przesłuchanych dotychczas świadków wynika, że Zbigniew C. groził już w przeszłości pobawieniem życia także innym osobom, co zostanie szczegółowo wyjaśnione w toku dalszego śledztwa.

Dnia 15 października Sąd Rejonowy w Żarach zastosował na wniosek prokuratora wobec Zbigniewa C. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na czas do 12 stycznia 2005 r.