BROŃ I NARKOTYKI

Dodano: 2004-10-19. Szprotawa.

Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko 22 letniej Krystynie M. Oskarżona w dniu 25 grudnia 2003 roku w Szprotawie, woj. lubuskie, wbrew przepisom ustawy posiadała środki odurzające w postaci około 18 g amfetaminy. Drugi z oskarżonych 39 letni, wcześniej karany Andrzej R. oskarżony został o to, że w dniu 26 grudnia 2003 roku w Szprotawie, bez wymaganego zezwolenia posiadał broń palną w postaci pistoletu gazowego Luger 88, 8 mm oraz pięć sztuk amunicji do tej broni.

Podczas patrolu okolic dyskoteki w Szprotawie patrol Policji chciał wylegitymować osoby siedzące w samochodzie Ford stojącym w zaciemnionej części parkingu. Funkcjonariusze podjechali nieoznakowanym radiowozem do wyżej wymienionego pojazdu. Kierowca Forda podjął próbę ucieczki. W trakcie pościgu z okna auta wyrzucony został worek zawierający 18 g amfetaminy. W toku postępowania przygotowawczego dokonano przeszukania miejsc zamieszkania osób jadących samochodem Ford. W mieszkaniu Andrzeja R. znaleziono pistolet gazowy Luger oraz amunicję do tej broni.

Kobiecie zgodnie z art. 48 § 1 ustawy o przeciwdzialaniu narkomanii za posiadanie środków psychotropowych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Andrzejowi R. do 8 lat więzienia.