ALKOHOL, NÓŻ I CIOSY "NA OŚLEP"

Dodano: 2004-10-20. Krosno Odrzańskie.

Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko 5 w przeszłości karanym mężczyznom w wieku od 22 do 33 lat. Oskarżeni w dniu 30 lipca 2004 r. w Cybince, na jednej z ulic brali udział w bójce. Mężczyźni nawzajem uderzali się pięściami, kopali, przytrzymywali i szarpali. W jej wyniku, po uprzednim ugodzeniu nożem przez jednego z oskarżonych Jacka R. - Adam W. doznał licznych obrażeń jamy brzusznej, jelita i wątroby a drugi z oskarżonych Zbigniew M. rozległego stłuczenia głowy.

Dnia 30 lipca 2004 r. dyspozytorka Pogotowia Ratunkowego w Słubicach poinformowała miejscową Komendę Powiatową o bójce.

W sprawie wszczęto śledztwo, w wyniku którego ustalono, że feralnego dnia około godz. 23 w jednym z barów w Cybince 2 z oskarżonych spożywało alkohol. Pod bar samochodem podjechało 3 mężczyzn (pozostała trójka oskarżonych). Na ich widok spożywający alkohol wyszli z baru, a jeden z nich Zbigniew M. podszedł do kierowcy i uderzył go pięścią w twarz. Pomiędzy nimi nawiązała się bójka, do której dołączyli pozostali współpasażerowie. Mężczyźni zaczęli zadawać ciosy "na oślep".

W wyniku tej bójki liczne obrażenia odnieśli 29 letni Adam W. i 25 letni Zbigniew M.

Wobec trzech z oskarżonych Jacka R. Mirosława P. i Łukasza Z. Sąd Rejonowy w Krośnie odrzańskim postanowieniem z dnia 2 sierpnia 2004 r. zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Oskarżonym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.