NIECODZIENNY WYNALAZEK...

Dodano: 2004-10-25. Żagań.

Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko Mariuszowi Ch. i Dariuszowi R. Oskarżeni w dniach 3 - 4 września 2004 r. w Żaganiu, dokonali zaboru w celu przywłaszczenia dwóch rur PCV o wartości 1.980,00 zł, na szkodę spółki "EKOMOT" w Nowej Soli. Zaskakujący jednak był motyw kardzieży..

W toku postępowania przygotowawczego inicjator przestępstwa Dariusz R. wyjaśnił, że z uzyskanych w ten sposób rur PCV zamierzał wykonać armatę do strzelania martwymi kurczakami, której prototyp widział w miesięczniku "CKM". Jako materiału miotającego miał użyć perfum w sprayu. Tak wykonane urządzenia miał zamiar zaprezentować w szkole w ramach zajęć z kreatywności.

Mimo tak niecodziennej linii obrony, w toku postępowania przygotowawczego nie ujawniono okoliczności budzących wątpliwości co do stanu zdrowia psychicznego sprawcy i odstąpiono od przeprowadzenia badań psychiatrycznych oskarżonego Dariusza R.

Obaj oskarżeni mają po 18 lat, są uczniami szkół średnich i dotychczas nie byli karani. Za powyzszy czyn grozi im kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.