KOLEJNE WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE ZIELONA GÓRA „BEZ BARIER” 2009

Dodano: 2009-11-16


Zielona Góra. Z myślą o osobach z różnymi możliwościami w zakresie mobilności - Prezydent Miasta Zielona Góra Janusz Kubicki wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Integracji kolejny raz ogłosił konkurs na przestrzeń i obiekty publiczne Zielonej Góry, w których zlikwidowano uciążliwości w poruszaniu się.

Wyniki konkursu ogłoszono w ostatnią sobotę, tj. 14 listopada b.r. w Filharmonii Zielonogórskiej. Spośród wielu zgłoszeń w kategoriach obiekty użyteczności publicznej, budownictwo wielorodzinne, przestrzeń publiczna, obiekt i przestrzeń zabytkowa, Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze już po raz drugi otrzymała wyróżnienie. Przyznano je za całokształt rozwiązań architektonicznych i funkcjonalnych umożliwiających swobodną komunikację, także wirtualną, osobom niepełnosprawnym. 

Jury po raz kolejny zwróciło uwagę na stronę internetową zielonogórskich prokuratur. Pochwaliło nas za wysoki poziom dostępności dla osób niewidomych, niewidzących i głuchoniemych, a także kreatywność w poszukiwaniu nowych rozwiązań. Przypomnijmy, w 2009r. w zakładce "kontakt"  pojawił się dodatkowy link pt. Informacja dla osób niepełnosprawnych, a w "precedensach" kilka kolejnych ważnych orzeczeń sądowych.

W imieniu Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze nagrodę w postaci dyplomu oraz kolorowego witrażu odebrał Pan Erwin Wachowski - inspektor ds. inwestycji. Uroczystościom towarzyszył poczęstunek i miła atmosfera. 

Ze swej strony także pragniemy pogratulować organizatorom i wszystkim uczestnikom konkursu. jw/mz