OJCIEC ZNECAŁ SIĘ PSYCHICZNIE NAD ŻONĄ I SYNAMI, DOPUSZCZAŁ SIĘ W OBECNOŚCI DZIECI ZACHOWAŃ SEKSUALNYCH

Dodano: 2012-01-16

Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko byłemu żołnierzowi. Oskarżonemu zarzucono, że w okresie od 25 czerwca 2011 roku do 04 sierpnia 2011r.  w jednej z miejscowości powiatu krośnieńskiego, znęcał się w sposób psychiczny nad żoną oraz dwoma synami w wieku 12 i 17 lat.

Jak ustalono, sprawca wielokrotnie będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, podczas których groził rodzinie pozbawieniem życia, wyzywał słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, poniżał oraz dopuszczał się w obecności dzieci lubieżnych zachowań seksualnych. Wobec sprawcy prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

Grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. /jcz

zobacz także:
-w Ciekawie..nie tylko o prawie:

- Fizyczne i psychiczne znęcanie się - Jest jedną z form przestępczości przeciwko rodzinie i opiece. Jego istota polega na zadawaniu osobie pokrzywdzonej cierpień o charakterze cielesnym, psychicznym, a najczęściej jednym i drugim jednocześnie. "Znęcanie się" nie jest stylem życia dwojga czy więcej osób w określonym środowisku społecznym, np. w rodzinie. Do uznania określonych zachowań sprawcy za przestępstwo znęcania się konieczne jest ustalenie, że jego uczynki wyraźnie podyktowane są wolą dręczenia ofiary. Cechuje je określona intensywność i dokuczliwość. czytaj więcej..