BLISKO 4 LATA DOPROWADZAŁ DO OBCOWANIA PŁCIOWEGO I PODDAWANIA SIĘ INNYM CZYNNOŚCIOM SEKSUALNYM KILKULETNIĄ SIOSTRZENICĘ

Dodano: 2012-01-23

Prokuratura Okręgowa - Wydział V Śledczy. Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia wobec 27-letniego mężczyzny, który w okresie od 2007 r. do 27 września 2011 r. w Zielonej Górze, działając w krótkich odstępach czasu i w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, wielokrotnie poprzez nadużycie stosunku zależności i nadużycie zaufania ośmioletniej dziewczynki doprowadził ją do obcowania płciowego, do poddania się innym czynnościom seksualnym i do wykonywania takich czynności, a także prezentował małoletniej wykonanie czynności seksualnych.  

Sąd Rejonowy na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, a następnie przedłużył areszt o kolejne 3 miesiące.

W dniu 27 września 2011r. spacerująca w lesie para zauważyła stojący na polnej drodze wózek do przewożenia drzewa, a następnie idąc dalej zobaczyli leżącą na plecach małą dziewczynkę w wieku 5 do 7 lat, a przy niej leżał mężczyzna w średnim wieku, który dopuszczał się wobec dziecka innej czynności seksualnej.

Widząc to mężczyzna ujawnił swoją obecność i krzyknął do oskarżonego. Wówczas 27-latek, odpowiedział, że nic nie robi, po czym wstał i usiadł obok dziewczynki na ziemi. Natychmiast powiadomiono policję o ujawnionych okolicznościach.

Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia przez patrol policji, świadków przewieziono do komendy celem złożenia zeznań, a małoletnią pokrzywdzoną odwieziono i przekazano matce, która jeszcze tego samego dnia złożyła zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia na szkodę jej małoletniej córki - przestępstwa polegającego na molestowaniu seksualnym przez jej brata, a wujka dziewczynki.

W toku prowadzonego śledztwa ustalono, że do molestowania seksualnego przez wymienionego sprawcę dochodziło od około 2007 roku i zawsze wówczas, gdy małoletnia pozostawała sama w towarzystwie wuja. Dziewczynka zeznała, że bardzo często chodziła z wujkiem na spacery do lasu, podczas, których wujek "dużo razy" dopuszczał się opisanych przez nią czynów o charakterze pedofilskim.  

Mężczyzna kilkakrotnie przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełnienia zarzuconego mu przestępstwa wyjaśniając, w jakich okolicznościach dochodziło do wykorzystywania seksualnego małoletniej. W/w podał między innymi, iż wykorzystywał seksualnie swoją siostrzenicę od około 2007 roku.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego, kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12./APa


Zobacz także:
- w Aktualnościach: PRZESTĘPSTWA SEKSUALNE WOBEC DZIECI 
- w Precedensach: Nadużycie zaufania/ doprowadzenie małoletniego do obcowania płciowego/ sposoby