ARESZT DLA BRACI PODEJRZANYCH O KAZIRODZTWO Z MAŁOLETNIĄ SIOSTRĄ

Dodano: 2012-02-06

Żary. W dniu 31 stycznia 2012 roku Prokuratura Rejonowa w Żarach została powiadomiona o tym, że małoletnia lat 15 - uczennica Gimnazjum zgłosiła swojemu wychowawcy fakt molestowania jej przez trzech braci. Po otrzymanej informacji prokurator natychmiast podjął czynności zmierzające do zweryfikowania twierdzeń małoletniej i niezwłocznie przeprowadził przesłuchanie pokrzywdzonej z udziałem biegłego psychologa.

Prokurator powiadomił również o zdarzeniu Sąd Rodzinny i Nieletnich w Żarach. Małoletnia, z uwagi na jej dobro, została umieszczona w Domu Dziecka. Następnie prokurator przesłuchał osobiście szereg świadków, których relacja przyczyniła się do poczynienia dalszych ustaleń w sprawie.

Na polecenie prokuratora zatrzymano trzech braci pokrzywdzonej w wieku 25, 20 i 19 lat. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutów gwałtu, molestowania małoletniej i kazirodztwa.

W dniu 4 lutego 2012 roku sąd, na wniosek Prokuratora Rejonowego w Żarach zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy wobec 2 braci. Wobec trzeciego, 26-latka, został zastosowany dozór Policji i zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną.

Podejrzanym grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. gs/jcz