ZNĘCAŁA SIĘ NAD MAŁOLETNIM SYNKIEM I PORZUCIŁA GO POZOSTAWIAJĄC BEZ OPIEKI

Dodano: 2012-03-14

Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 28 letniej kobiecie. Oskarżona podejrzana jest o to, że w okresie od maja 2010 r. do 17 maja 2011 r. w podżagańskiej miejscowości znęcała się nad małoletnim synem poprzez krzyczenie na niego podejmowanie prób uderzenia go oraz bijąc synka po całym ciele powodując u niego obrażenia w postaci rany tłuczonej długości 2 cm okolic podoczodołowej, wygojonej rany okolicy guza czołowego, oraz licznych sińców na klatce piersiowej, licznych sińców na nogach, co spowodowało u dziecka naruszenie czynności narządu ciała na okres do 7 dni.

W toku prowadzonego śledztwa ustalono również, że oskarżona w maju 2011 r. porzuciła małoletniego syna będącego w wieku 2 lat wbrew obowiązkowi troszczenia się, w ten sposób, że wyjechała do Zielonej Góry, nikogo uprzednio nie poinformowawszy o swoich zamiarach, pozostawiając syna w domu.

Przesłuchana w charakterze podejrzanej przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu. Złożyła również wniosek o dobrowolne poddanie się karze bez przeprowadzenia rozprawy.

Jeżeli sąd nie przychyli się do tego wniosku, to oskarżonej grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat./AP