11 MILIONÓW GOŚCI, WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE STRONA INTERNETOWA BEZ BARIER – KOLEJNE SUKCESY SERWISU

Dodano: 2012-10-16

Serwis informacyjny prokuratur okręgu zielonogórskiego istnieje od 2004 roku. W tym czasie odwiedziło stronę ponad 11 milionów Gości. Jedni "wpadli" tu tylko na chwilę szukając odpowiedzi na nurtujące ich pytanie, inni zostali naszymi wiernymi Gośćmi, dla tych drugich jesteśmy serwisem informacyjnym. W ciągu 4 ostatnich lat zdążyliśmy przyzwyczaić Czytelników do wyglądu strony. Początkowo wyjątkowo skromna, nieśmiała, z biegiem czasu redakcja nadawała jej "charakteru". Kreowała serwis, który od kilku lat zwycięża w plebiscytach. Z czasem jednak nawet "najlepsza partia" potrzebuje zmiany, odświeżenia. Taki lifting - zmieniający jednak niewiele w strukturze strony sprawi, w co głęboko wierzymy, że będzie ona jeszcze bardziej atrakcyjna.

W przeciągu ostatnich 4 miesięcy (12 czerwca 2012 - 10-milionowa odsłona) stworzyliśmy komunikaty audiowizualne oraz możliwość umieszczania zdjęć w artykułach. Taki ukłon w stronę zainteresowanych medialnymi aspektami Czytelników okazał się być strzałem w dziesiątkę. 1 milion odwiedzin w 4 miesiące, to rekord!!

Widząc, że zmiany te przyniosły oczekiwane efekty postanowiliśmy zrobić kolejny krok. Od dziś naszych Czytelników witał będzie slajder, na którym wyświetlać będziemy ciekawe informacje o zdarzeniach w okręgu zielonogórskim wraz ze zdjęciami.

Dodatkowo zwrócimy uwagę Czytelników na ważniejsze informacje umieszczane w nowościach. Będą one wyróżnione innym kolorem i zawsze umieszczone na górze kolumny Nowości. W ten sposób żadna interesująca informacja nie umknie Czytelników w natłoku publikowanych treści.

Gości penetrujących stronę czeka wiele niespodzianek.

Mamy nadzieję, że zaproponowane przez Redakcję zmiany w zakresie kolorystyki i wprowadzone głębiej stron nowinki przypadną naszym stałym Czytelnikom do gustu, a może spowodują, że zyskamy nowych?

W dniu wczorajszym poza odwiedzinami 11-milionowego Gościa strona internetowa prokuratur okręgu zielonogórskiego została doceniona w konkursie "Strona Internetowa bez barier" - w tym roku otrzymaliśmy wyróżnienie. Na gali finałowej konkursu wśród jej zalet najbardziej akcentowano dostępność pod względem formy, ale też jakoś treści tu umieszczanych. Często poruszane złożone tematy związane z często skomplikowanymi prawnie sytuacjami opisywane są w sposób zrozumiały dla Czytelnika. Założeniem redakcji jest bowiem, aby publikowane w serwisie komunikaty były redagowane w sposób jasny, aby artykuł były zrozumiałe również dla nie-fachowców.

Ponieważ Księga Gości to jedno z podstawowych narzędzi dostępnych na stronie - stanowi bowiem swoisty komunikator między anonimowymi interesantami a prokuratorami postanowiliśmy, że wkrótce również ona zyska nową funkcjonalność. Nasza duma prowadzona przez Prokuratora Okręgowego w Zielonej Górze oraz analityka kryminalnego zostanie wzbogacona o wyszukiwarkę oraz tzw. FAQ (frequently asked questions) - najczęściej zadawane pytania, które pomogą zainteresowanym Gościom w uzyskaniu odpowiedzi na nurtujące ich pytania w krótszym czasie. Być może ktoś już wcześniej zadał podobne pytanie?

Z okazji 11-milionowych odwiedzin dziękujemy wszystkim Czytelnikom za poświęcony nam czas. Po raz kolejny apelujemy też o wszelkie uwagi dotyczące publikowanych informacji. Prosimy zwłaszcza o sygnalizowanie pojawiających się błędów oraz o oceny dotyczące przejrzystości i funkcjonalności poszczególnych zakładek. Zapraszamy także do czynnego współudziału w ich redagowaniu. Obiecujemy opublikowanie każdego wartościowego tekstu o tematyce społeczno-prawnej. W jednakowym stopniu dotyczy to artykułów o charakterze ściśle naukowym, jak i materiałów popularyzujących instytucje prawa obowiązującego czy nawet jego historię.

Jesteśmy pewni, że przy Państwa życzliwej współpracy nasz wspólny internetowy dziennik nie tylko ciągle będzie żywy, ale coraz bardziej wartościowy w treści i atrakcyjny w formie. Wszystkim, którzy nas w jakikolwiek sposób w jego redagowaniu wspierają bardzo serdecznie dziękujemy.

Redakcjana zdjęciu zespół redakcyjny:
- Prokurator Okręgowy - dr Alfred Staszak
- Rzecznik Prasowy - prok. Grzegorz Szklarz

- Joanna Częstochowska - RN serwisu
- Marek Lepak
- Agata Pawłowska
- Alicja Płotała 

zespół