Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • PRZEMYCALI KOKAINĘ Z AMERYKI ŚRODKOWEJ

  Zielona Góra

  Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze skierowała w ostatnim okresie do Sądu akt oskarżenia przeciwko dziewięciu sprawcom pochodzącym z terenu województwa lubuskiego, którzy brali udział w procederze przemytu kokainy z Ameryki Środkowej do krajów Europy Zachodniej. Wydział do Spraw Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze wspólnie z policjantami zielonogórskiego Wydziału Centralnego Biura Śledczego ustalił, że oskarżeni działali na zlecenie nigeryjskiej grupy przestępczej rezydującej głównie w Holandii. Struktura ta działała do 2000 roku, a kurierzy którym udowodniono przemyt co najmniej 125 kg narkotyków zwerbowani byli do współpracy przez mieszkańca Zielonej Góry.

  Dodano dnia: 2004-10-01 [ID : 187]

  » Czytaj dalej

 • PRZEMYCAŁ PAPIEROSY

  Krosno Odrzańskie

  Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 39 letniemu obywatelowi Niemec Frankowi M. Oskarżony w dniu 24 maja tego roku na przejściu granicznym w Gubinku przewoził papierosy różnych marek, bez polskich znaków akcyzy w ilości 1800 paczek, wartości szacunkowej 9 000 zł, w wyniku czego dochody Skarbu Państwa uszczuplone zostały w podatku akcyzowym na kwotę 9 270 zł.

  Dodano dnia: 2004-10-01 [ID : 186]

  » Czytaj dalej

 • INFORMACJA DLA APLIKANTÓW

  Uprzejmie informujemy, że aplikanci prokuratorscy I roku aplikacji z okręgu Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze rozpoczynają zajęcia seminaryjne w dniu 4 października tego roku o godz. 8.00 w siedzibie Prokuratury Rejonowej Poznań Nowe Miasto, przy ul. Słowackiego 8 (sala konferencyjna na IV piętrze). Pociąg z Zielonej Góry godz. 5.38 Poznań godz. 7.40

  Dodano dnia: 2004-10-01 [ID : 185]

  » Czytaj dalej

 • WNIOSEK O ARESZTOWANIE

  Krosno Odrzańskie

  W dniu wczorajszym Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim wystąpił z wnioskiem do sądu o tymczasowe aresztowanie Marka J. Podejrzany w nocy z 18 na 19 września tego roku w miejscowości Strużka, poprzez uderzenie pięścią w twarz Andrzeja B. spowodował u niego obrażenia w postaci krwiaka podtwardówkowego i śródmózgowego, stanowiące ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci długotrwałej choroby realnie zagrażającej życiu.

  Dodano dnia: 2004-10-01 [ID : 184]

  » Czytaj dalej

 • "LEWE" INTERESY FUNKCJONARIUSZA

  Zielona Góra

  Prokurator Rejonowy ze Świebodzina skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 32 letniemu policjantowi, mieszkańcowi Zielonej Góry. Oskarżonemu prokurator przedstawił 25 zarzutów. Dotyczyły one głównie przekroczenia przez funkcjonariusza uprawnień w postaci odstąpienia od ukarania za wykroczenia drogowe i przyjęcie z tego tytułu korzyści majątkowych, jak również w sprawie nabycia przez tego funkcjonariusza przedmiotów, pochodzących z przestępstwa oraz innych.

  Dodano dnia: 2004-09-30 [ID : 183]

  » Czytaj dalej

 • ODESŁAŁ PACJENTA DO DOMU

  Świebodzin

  Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 48 letniemu lekarzowi medycyny Krzysztofowi S. Oskarżony 28 października 2003 r. w Świebodzinie, pomimo konieczności dalszej hospitalizacji odesłał do domu, po wręczeniu uprzednio przez siebie wypisanego zwolnienia lekarskiego, pacjenta który został przekazany na oddział wewnętrzny szpitala w Świebodzinie ze szpitala w Nowej Soli, czym naraził go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia.

  Dodano dnia: 2004-09-30 [ID : 182]

  » Czytaj dalej

 • BIEGLI BADAJĄ BROŃ

  Zielona Góra

  Wydział VI do Spraw Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze kontynuuje śledztwo w sprawie śmiertelnego postrzelenia w dniu 29 kwietnia 2004 r. w Poznaniu na ul. Bałtyckiej przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, kierującego samochodem osobowym marki "ROVER" Łukasza T. i spowodowania ciężkich obrażeń ciała Dawida L.

  Dodano dnia: 2004-09-29 [ID : 181]

  » Czytaj dalej

 • GROŹBY PODPALACZA

  Krosno Odrzańskie

  Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 48 letniemu bezrobotnemu Zenonowi W. Oskarżony jedenastokrotnie w okresie od marca do maja 2004 r. w okolicach miejscowości Chlebowo gm. Gubin usiłował sprowadzać pożary zagrażające mieniu w znacznych rozmiarach na szkodę Skarbu Państwa. Oskarżony rozniecał ogień w lesie, lecz zamierzonego celu nie osiągał na skutek podejmowanych akcji gaśniczych.

  Dodano dnia: 2004-09-29 [ID : 180]

  » Czytaj dalej

 • WARUNKOWO UMORZONO POSTĘPOWANIE

  Świebodzin

  W aktualnościach z dnia 16 sierpnia tego roku pisalismy o sprawie burmistrza ze Świebodzina, 42 letniego Dariusza B. Podejrzany w nocy z 6/7 sierpnia 2004 r. podczas festynu z okazji Święta Policji w Kupieninie uderzył pięścią w plecy i w twarz byłego policjanta Andrzeja L. Do zdarzenia doszło z powodu zadawnionego konfliktu z przeszłości. Po zakończonym postępowaniu prokurator wystąpił z wnioskiem Sądu Rejonowego w Świebodzinie o umorzenie postepowania karnego w sprawie w/w.

  Dodano dnia: 2004-09-28 [ID : 179]

  » Czytaj dalej

 • MIĘDZYNARODOWA POMOC PRAWNA

  Zielona Góra

  W ostatnich dniach Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze realizowała wniosek Sędziego Śledczego przy Sądzie I Instancji w Antwerpii o udzielenie międzynarodowej pomocy prawnej w sprawie prowadzonej przez stronę belgijską i przeciwko obywatelom polskim, mieszkańcom Krosna Odrzańskiego, podejrzanym o dokonanie na terenie Belgii szeregu poważnych przestepstw, takich jak m.in. kradzieże z włamaniami, w tym również tak zwane "taranowe" do sklepów jubilerskich oraz posługiwanie się sfałszowanymi paszportami.

  Dodano dnia: 2004-09-28 [ID : 178]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa