Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • OKRADLI SKLEP

  Żagań

  Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko 49 letniemu wcześniej karanemu Ryszardowi U. Oskarżony w dniu 1 czerwca 2004 roku w Lesznie Górnym, gm. Szprotawa, działając wspólnie i w porozumieniu z dwoma nieustalonymi osobami, zabrał w celu przywłaszczenia pieniądze w kwocie 1.500 zł, działając na szkodę Jolanty C.

  Dodano dnia: 2004-10-20 [ID : 224]

  » Czytaj dalej

 • PRZEKROCZYŁ PRĘDKOŚĆ I...

  Niegosławice

  Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko 20 letniemu studentowi Danielowi P. Oskarżony w dniu 27 czerwca 2004 roku na drodze nr 3 w okolicy Zimnej Brzeźnicy, gm. Niegosławice, woj. lubuskie, kierując motocyklem marki Kawasaki, naruszył zasadę bezpieczeństwa w ruchu lądowym, poprzez przekroczenie dozwolonej prędkości oraz niezachowanie zasad ostrożności i rozważnej jazdy, w wyniku czego najechał pieszego przechodzącego przez jezdnię na terenie niezabudowanym w miejscu nieoznaczonym. Potrącony pieszy w wyniku odniesionych obrażeń w postaci urazu wielonarządowego i krwotoku wewnętrznego, zmarł po przewiezieniu do szpitala w Nowej Soli.

  Dodano dnia: 2004-10-19 [ID : 223]

  » Czytaj dalej

 • BROŃ I NARKOTYKI

  Szprotawa

  Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko 22 letniej Krystynie M. Oskarżona w dniu 25 grudnia 2003 roku w Szprotawie, woj. lubuskie, wbrew przepisom ustawy posiadała środki odurzające w postaci około 18 g amfetaminy. Drugi z oskarżonych 39 letni, wcześniej karany Andrzej R. oskarżony został o to, że w dniu 26 grudnia 2003 roku w Szprotawie, bez wymaganego zezwolenia posiadał broń palną w postaci pistoletu gazowego Luger 88, 8 mm oraz pięć sztuk amunicji do tej broni.

  Dodano dnia: 2004-10-19 [ID : 222]

  » Czytaj dalej

 • NIELEGALNIE CZERPAŁ WODĘ

  Żagań

  Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko 60 letniemu renciście Marcinowi F. Oskarżony w okresie od połowy lipca do 9 sierpnia 2004 roku w Iłowej, działając w krótkich odstępach czasu, w wykonaniu z góry powziętego zamiaru dokonał kradzieży z włamaniem do hydrantu, zabezpieczonego łańcuchem spiętym kłódką. Oskarżony po otwarciu zasuwy w sieci wodociągowej miejskiej i otwarciu zaworu hydrantu, w celu przywłaszczenia czerpał wodę o objętości nie mniejszej niż 400 m3, o wartości 750 zł, na szkodę Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Iłowej.

  Dodano dnia: 2004-10-18 [ID : 221]

  » Czytaj dalej

 • USIŁOWANIE ZABÓJSTWA

  Żary

  Prokurator Rejonowy w Żarach prowadzi śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa 49 letniego Jana J. w dniu 12 października 2004 r. w Lubsku. Zdarzenie miało miejsce na korytarzu bloku wielorodzinnego około godz. 22.30. Podejrzany o dokonanie tego czynu, 44 letni Zbigniew C. w maju tego roku opuścił zakład karny po odbyciu kary 8 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności za zabójstwo.

  Dodano dnia: 2004-10-18 [ID : 220]

  » Czytaj dalej

 • 3,61 PROMILA WE KRWI ROWERZYSTY

  Żagań

  Prokuratura Rejonowa w Żaganiu przygotowała informację o sprawach zakończonych aktem oskarżenia o czyny z art. 178a § 1 i 2, czyli przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji. Sprawy takie stanowią stale rosnący odsetek spraw nadzorowanych przez prokuratury okręgu zielonogórskiego. Prokuratura Rejonowa w Żaganiu obejmująca swoim zasięgiem Powiat Żagański w okresie od stycznia do końca września 2004 r. skierowała przeciwko nietrzeźwym kierującym pojazdami mechanicznymi oraz rowerami łącznie 539 aktów oskarżenia.

  Dodano dnia: 2004-10-18 [ID : 219]

  » Czytaj dalej

 • KOLEJNY PRZEMYTNIK OSKARŻONY

  Krosno Odrzańskie

  Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 43 letniemu obywatelowi Niemiec Bernardowi B. Oskarżony w dniu 3 czerwca 2004 r. na przejściu granicznym w Gubinku w samochodzie marki KIA przewoził papierosy marki Malboro, bez polskich znaków akcyzy, w ilości 2940 paczek i wartości 2770 zł. W wyniku powyższego procederu dochody Skarbu Państwa uszczuplone zostały w podatku akcyzowym o kwotę 14 406 zł.

  Dodano dnia: 2004-10-15 [ID : 218]

  » Czytaj dalej

 • ŚMIERTELNE POTRĄCENIE

  Żary

  Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 31 letniemu Mariuszowi S. Oskarżony w dniu 4 kwietnia 2004 r. w Lubsku kierując samochodem osobowym marki VW Polo naruszył zasady bezpieczeństwa i nie zachowując należytej ostrożności, potrącił przechodzącą przez jezdnię kobietę, która na skutek doznanych obrażeń ciała poniosła śmierć.

  Dodano dnia: 2004-10-15 [ID : 217]

  » Czytaj dalej

 • UCIECZKA Z POPRAWCZAKA I..

  Krosno Odrzańskie

  Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 17 letniemu Jackowi M. Oskarżony w maju 2004 r. w Gorzowie Wlkp. oraz w Krośnie Odrzańskim działając w porozumieniu z innymi osobami, poprzez podważanie, przy pomocy noża, klamki w drzwiach a następnie wyrwanie i zwarcie przewodów ze stacyjki uruchomił i zabrał w celu przywłaszczenia 2 samochody osobowe marki VW Golf wraz ze znajdującymi się w nich dokumentami i innymi przedmiotami.

  Dodano dnia: 2004-10-15 [ID : 216]

  » Czytaj dalej

 • UKRADŁ SAMOCHÓD I SPOWODOWAŁ WYPADEK

  Żary

  Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 29 letniemu wcześniej karanemu Adamowi G. Oskarżony w nocy z 2 na 3 lipca 2004 r. w Lubsku przy użyciu łamaka dokonał włamania do samochodu marki Seat wartości 15 000 zł a następnie zabrał go w celu przywłaszczenia, czym działał na szkodę Jana P. Oskarżony czynu tego dopuścił w ciągu 5 lat po odbyciu kary co najmniej 6 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo podobne, czyli w warunkach powrotu do przestępstwa (recydywa).

  Dodano dnia: 2004-10-14 [ID : 215]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa