Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • BIEGLI BADAJĄ BROŃ

  Zielona Góra

  Wydział VI do Spraw Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze kontynuuje śledztwo w sprawie śmiertelnego postrzelenia w dniu 29 kwietnia 2004 r. w Poznaniu na ul. Bałtyckiej przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, kierującego samochodem osobowym marki "ROVER" Łukasza T. i spowodowania ciężkich obrażeń ciała Dawida L.

  Dodano dnia: 2004-09-29 [ID : 181]

  » Czytaj dalej

 • GROŹBY PODPALACZA

  Krosno Odrzańskie

  Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 48 letniemu bezrobotnemu Zenonowi W. Oskarżony jedenastokrotnie w okresie od marca do maja 2004 r. w okolicach miejscowości Chlebowo gm. Gubin usiłował sprowadzać pożary zagrażające mieniu w znacznych rozmiarach na szkodę Skarbu Państwa. Oskarżony rozniecał ogień w lesie, lecz zamierzonego celu nie osiągał na skutek podejmowanych akcji gaśniczych.

  Dodano dnia: 2004-09-29 [ID : 180]

  » Czytaj dalej

 • WARUNKOWO UMORZONO POSTĘPOWANIE

  Świebodzin

  W aktualnościach z dnia 16 sierpnia tego roku pisalismy o sprawie burmistrza ze Świebodzina, 42 letniego Dariusza B. Podejrzany w nocy z 6/7 sierpnia 2004 r. podczas festynu z okazji Święta Policji w Kupieninie uderzył pięścią w plecy i w twarz byłego policjanta Andrzeja L. Do zdarzenia doszło z powodu zadawnionego konfliktu z przeszłości. Po zakończonym postępowaniu prokurator wystąpił z wnioskiem Sądu Rejonowego w Świebodzinie o umorzenie postepowania karnego w sprawie w/w.

  Dodano dnia: 2004-09-28 [ID : 179]

  » Czytaj dalej

 • MIĘDZYNARODOWA POMOC PRAWNA

  Zielona Góra

  W ostatnich dniach Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze realizowała wniosek Sędziego Śledczego przy Sądzie I Instancji w Antwerpii o udzielenie międzynarodowej pomocy prawnej w sprawie prowadzonej przez stronę belgijską i przeciwko obywatelom polskim, mieszkańcom Krosna Odrzańskiego, podejrzanym o dokonanie na terenie Belgii szeregu poważnych przestepstw, takich jak m.in. kradzieże z włamaniami, w tym również tak zwane "taranowe" do sklepów jubilerskich oraz posługiwanie się sfałszowanymi paszportami.

  Dodano dnia: 2004-09-28 [ID : 178]

  » Czytaj dalej

 • ARESZTOWANIE PAKISTAŃCZYKA

  Żary

  W dniu wczorajszym tj. 27 września 2004 r. Sąd Rejonowy w Żarach zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy w stosunku do 30 letniego obywatela Pakistanu Qaisera N. zatrzymanego w dniu 21 września tego roku . Podejrzany w okresie od 5 września 2004 do 19 września w Warszawie, wspólnie i w porozumieniu z Edytą M. i innymi osobami zorganizował bezprawne przekroczenie granicy państwowej z Polski do Niemiec co najmniej 2 cudzoziemcom - obywatelom Pakistanu i Indii.

  Dodano dnia: 2004-09-28 [ID : 177]

  » Czytaj dalej

 • SPRZEDAWAŁA NARKOTYKI NIELETNIM

  Sulechów

  Prokurator Rejonowy ze Świebodzina skierował do Sądu Rejonowego w Świebodzinie akt oskarżenia przeciwko 44 letniej Alicji P. Oskarżona od listopada 2003 do lipca 2004 r. trudniła się na terenie Sulechowa sprzedażą oraz udzielaniem narkotyków nieletnim.

  Dodano dnia: 2004-09-27 [ID : 176]

  » Czytaj dalej

 • SKAZANY NA 25 LAT

  Zielona Góra

  Sąd Okręgowy w Zielonej Górze skazał na karę 25 lat pozbawienia wolności Ryszarda L. którego Wydział Śledczy Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze w grudniu 2000 r. oskarżył o to, że w nocy z 12/13 listopada 1999 r. w Stawniku woj. lubuskiego działając w zamaiarze pozbawienia życia Pawła P. zadał mu nieustalonym ostrym narzędziem sześć ran ciętych twarzy i szyi

  Dodano dnia: 2004-09-27 [ID : 175]

  » Czytaj dalej

 • WYPADEK POD ŚWIEBODZINEM

  Świebodzin

  Dnia 25 września 2004 r. około godz. 7 na drodze E - 30 pod Świebodzinem, kierujący samochodem osobowym marki Mercedes, 32 letni obywatel Niemiec Robert R. podczas manewru wyprzedzania wpadł w poślizg i doprowadził do zderzenia z innymi pojazdami, w wyniku czego poniósł śmierć na miejscu wypadku.

  Dodano dnia: 2004-09-27 [ID : 174]

  » Czytaj dalej

 • WYKORZYSTAŁ BEZRADNOŚĆ 8 LATKI

  Sulechów

  Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do Sądu Rejonowego w Świebodzinie akt oskarżenia przeciwko 44 letniemu Wiesławowi K. Przypomnijmy, że oskarżony w dniu 4 września 2004 r. w Sulechowie przemocą oraz wykorzystując bezradność ośmioletniej dziewczynki zabrał ją wbrew jej woli sprzed domu jej babci i zaprowadził ją do opuszczonego magazynu a następnie dotykał jej intymnych części ciała.

  Dodano dnia: 2004-09-27 [ID : 173]

  » Czytaj dalej

 • OSKARŻENI O GWAŁT

  Sulechów

  Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 3 mężczyznom w wieku od 40 do 45 lat i 24 letniej kobiecie. Prokurator 2 mężczyzn oskarżył to, że w 2003 oraz wiosną 2004 r. doprowadzili do obcowania płciowego dwoje małoletnich. Trzeciego z mężczyzn prokurator oskarżył o przetrzymywanie małoletniej siłą w mieszkaniu kolegi. Kobiecie z kolei zarzucono pomoc w popełnieniu przestępstwa oraz zmuszanie dziewczynki do wycofania przeciwko nim zeznań.

  Dodano dnia: 2004-09-24 [ID : 172]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa