Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • AKT OSKARŻENIA PO 6 DNIACH

  Zielona Góra

  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 17 letniemu Andrzejowi H. Oskarżony w okresie od kwietnia do września 2004 r. w Drzonkowie, kilkakrotnie groził swojej babci pozbawieniem życia. W maju tego roku poprzez odkręcenie palnika gazowego w kuchence i przystawienie do niego zapalonej zapalniczki groził babci spowodowaniem eksplozji, po czym zabrał z jej domu pieniądze w kwocie 120 zł.

  Dodano dnia: 2004-10-06 [ID : 197]

  » Czytaj dalej

 • KONKURS KRASOMÓWCZY

  Poznań

  . Prokuratura Apelacyjna poinformowała, że II etap Konkursu Krasomówczego - na szczeblu Prokuratury Apelacyjnej odbędzie się w dniu 29 października 2004 r. o godzinie 10.00 w siedzibie Prokuratury Apelacyjnej w Poznaniu - sala konferencyjna na XI piętrze.

  Dodano dnia: 2004-10-06 [ID : 196]

  » Czytaj dalej

 • PODRABIAŁ PODPISY NA POLISACH

  Żagań

  Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 37 letniemu żołnierzowi zawodowemu Andrzejowi Ł. Oskarżony w okresie od marca 2000 r. do marca 2003 r. podrabiał podpisy swojej żony na fakturach VAT wystawianych za usługi akwizycyjne.

  Dodano dnia: 2004-10-05 [ID : 195]

  » Czytaj dalej

 • NIELEGALNE PROGRAMY KOMPUTEROWE

  Zielona Góra

  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 46 letniemu Zbigniewowi K. Oskarżony dnia 28 sierpnia 2003 r. w Przylepie, na twardym dysku swojego laptopa oraz na płytach CD - R posiadał nielegalnie zwielokrotnione programy komputerowe uzyskane za pomocą czynu zabronionego, działając tym samym na szkodę Microsoft Corporation, narażając firmę na straty w wysokości około 7 000 zł.

  Dodano dnia: 2004-10-05 [ID : 194]

  » Czytaj dalej

 • "TRUDNY" EGZAMIN DLA POLICJANTA

  Zielona Góra

  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 27 letniemu funkcjonariuszowi Policji. Oskarżony w czerwcu 2003 r. w Gorzowie Wielkopolskim, w celu wyłudzenia poświadczenia nieprawdy o pozytywnym zdaniu egzaminu państwowego na prawo jazdy kat. A, a następnie dokumentu prawa jazdy, przekazał swój dowód osobisty poprzez pośrednika innej osobie, która z kolei w dniu 7 lipca 2003 r. poprzez wklejenie swojego zdjęcia zdała za niego pozytywnie egzamin umożliwiając uzyskanie prawa jazdy kat.A.

  Dodano dnia: 2004-10-05 [ID : 193]

  » Czytaj dalej

 • CUDZOZIEMCY W STATYSTYCE PROKURATURY OKRĘGOWEJ

  W 2003 r. na wnioski prokuratorów z całego okręgu zielonogórskiego sądy zastosowały tymczasowe aresztowanie wobec 150 cudzoziemców. Wśród nich było 47 obywateli Ukrainy, 27 - Wietnamu, 17 - z Indii, 12 - z Chin, 11 - z Pakistanu i 10 - z Afganistanu. O każdym przypadku tymczasowego aresztowania cudzoziemca niezwłocznie informowano placówkę dyplomatyczną jego kraju, podając oprócz danych personalnych również informację o treści zarzutu i miejscu osadzenia.

  Dodano dnia: 2004-10-05 [ID : 192]

  » Czytaj dalej

 • FINAŁ AWANTUR NA STADIONIE

  Zielona Góra

  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 7 mężczyznom w wieku od 18 do 35 lat. Oskarżeni w dniu 12 kwietnia 2004 r. w Zielonej Górze, wspólnie z innymi, nieustalonymi osobami dokonali czynnej napaści na funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Zielonej Górze. Oskarżeni rzucali w nich deskami wyrwanymi z ławek, kamieniami, fragmentami płytek chodnikowych, butelkami szklanymi, i innymi przedmiotami, ponadto używali wobec nich słów wulgarnych i powszechnie uznanych za obraźliwe. A wszystko to działo się podczas sportowego spotkania na zielonogórskim stadionie żużlowym.

  Dodano dnia: 2004-10-04 [ID : 191]

  » Czytaj dalej

 • PRZEMOC I PODROBIONE DOKUMENTY

  Żary

  Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 30 letniemu, wcześniej karanemu Robertowi J. Oskarżony w okresie od maja 2003 r. do 16 czerwca 2004 r. na przejściach granicznych woj. zachodniopomorskiego i lubuskiego kilkakrotnie przekroczył granicę państwową używając podstępu polegającego na legitymowaniu się podrobionym dokumentem tożsamości, jak również kilkakrotnie posługiwał się tym dokumentem podczas kontroli drogowych. Drugi zarzut prokuratora dotyczył wielokrotnego używania przez oskarżonego przemocy, wyzywania i zmuszania do poddania się czynnościom seksualnym ustalonej 16 - latki.

  Dodano dnia: 2004-10-04 [ID : 189]

  » Czytaj dalej

 • ZNĘCAŁ SIĘ NAD ŻONĄ

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy z Krosna Odrzańskiego skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 69 letniemu Robertowi B. Oskarżony w okresie od 22 kwietnia do 28 sierpnia 2004 w Szklarce Radnickiej, znęcał się fizycznie i psychicznie nad żoną w ten sposób, że będąc w stanie po spożyciu alkoholu wszczynał awantury domowe, w czasie których znieważał ją słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, groził jej pobiciem i pozbawieniem życia, niszczył sprzęt gospodarstwa domowego, wyganiał ją z domu bił, popychał i szarpał za odzież a 13 czerwca poprzez uderzenie jej kijem po głowie i prawej ręce spowodował powstanie licznych obrażeń ciała.

  Dodano dnia: 2004-10-04 [ID : 188]

  » Czytaj dalej

 • PRZEMYCALI KOKAINĘ Z AMERYKI ŚRODKOWEJ

  Zielona Góra

  Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze skierowała w ostatnim okresie do Sądu akt oskarżenia przeciwko dziewięciu sprawcom pochodzącym z terenu województwa lubuskiego, którzy brali udział w procederze przemytu kokainy z Ameryki Środkowej do krajów Europy Zachodniej. Wydział do Spraw Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze wspólnie z policjantami zielonogórskiego Wydziału Centralnego Biura Śledczego ustalił, że oskarżeni działali na zlecenie nigeryjskiej grupy przestępczej rezydującej głównie w Holandii. Struktura ta działała do 2000 roku, a kurierzy którym udowodniono przemyt co najmniej 125 kg narkotyków zwerbowani byli do współpracy przez mieszkańca Zielonej Góry.

  Dodano dnia: 2004-10-01 [ID : 187]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa