Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • POBIŁ POKRZYWDZONEGO NA TERENIE BUDOWY

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 37-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 3 stycznia 2017 r. w Zielonej Górze na terenie budowy, dokonał uszkodzenia ciała pokrzywdzonego poprzez wykręcenie mu ręki. W wyniku takiego zachowania pokrzywdzony doznał skręcenia nadgarstka lewego, czym obrażenia te naruszyły czynności narządu ciała na czas dłuższy niż 7 dni.
  Nadto oskarżony w tym samym miejscu i czasie naruszył nietykalność cielesną tej samej osoby w związku z podjętą interwencją na rzecz ochrony bezpieczeństwa ludzi poprzez szarpanie go za odzież oraz uderzanie ręką w twarz.

  Dodano dnia: 2017-06-13 [ID : 12074]

  » Czytaj dalej

 • OGŁOSZENIE O NABORZE NA STANOWISKO URZĘDNIKA STAŻYSTY W PROKURATURZE REJONOWEJ W ŻARACH

  Ogłoszenie z dnia 7 czerwca 2017 roku, sygn. PO IV WOS 1111.3.2017 Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze poszukuje kandydata na stanowisko urzędnika stażysty w Prokuraturze Rejonowej w Żarach

  sygnatura konkursu: PO IV WOS 1111.3.2017
  liczba etatów: jeden
  miejsce pracy: Prokuratura Rejonowa w Żarach

  Dodano dnia: 2017-06-09 [ID : 12073]

  » Czytaj dalej

 • SPOWODOWAŁ WYPADEK, W KTÓRYM PASAŻER DOZNAŁ ZŁAMANIA KRĘGOSŁUPA I..ZBIEGŁ Z MIEJSCA WYPADKU

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 24-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 7 stycznia 2017 r. w jednej z miejscowości gminy Gubin, nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że kierując samochodem osobowym marki Skoda Felicja, nie dostosował należytej prędkości do panujących warunków na drodze i stanu drogi, w wyniku czego stracił panowanie nad kierowanym pojazdem, wpadł w poślizg zjeżdżając na lewe pobocze drogi, uderzając w przydrożne drzewo. W następstwie wypadku  pasażer pojazdu doznał obrażeń ciała w postaci złamania kręgosłupa, które to obrażenia naruszyły czynności narządów ciała i spowodowały  rozstrój zdrowia na okres przekraczający 7 dni  wyczerpując znamiona art. 177 par 1 kk, a następnie.. zbiegł z miejsca zdarzenia.

  Dodano dnia: 2017-06-09 [ID : 12072]

  » Czytaj dalej

 • KOPAŁ POKRZYWDZONEGO PO CAŁYM CIELE I ZABRAŁ MU TELEFON WARTOŚCI 10 ZŁ.

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 18 letniemu mężczyźnie, który w dniu 18 stycznia 2017 r. w Lubsku używając przemocy poprzez bicie rękoma i kopanie po całym ciele pokrzywdzonego, zabrał mu w celu przywłaszczenia telefon komórkowy marki LG o wartości 10 zł.

  Dodano dnia: 2017-06-09 [ID : 12071]

  » Czytaj dalej

 • NIEUMYŚLNIE SPOWODOWAŁ WYPADEK W KTÓRYM ZGINĄŁ MOTOCYKLISTA

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 32 letniemu mężczyźnie, który w dniu 29 lipca 2016 r. w Świebodzinie kierując samochodem osobowym marki Honda Civic nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, iż niewłaściwie ocenił odległość i prędkość poruszającego się z przeciwnego kierunku motocykla Yamaha podejmując decyzję o skręcie w lewo, wymusił w ten sposób pierwszeństwo i spowodował wypadek polegający na uderzeniu przez motocykl kierowany przez pokrzywdzonego w bok samochodu Honda Civic, w wyniku którego kierujący motocyklem poniósł śmierć na miejscu.

  Dodano dnia: 2017-06-08 [ID : 12070]

  » Czytaj dalej

 • PRZEWIOZŁA KOBIETY DO NIEMIEC, GDZIE UPRAWIAŁY PROSTYTUCJĘ

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 42 letniej kobiecie, która w okresie od lutego 2010 r. do marca 2011 r. w Żarach, Poznaniu i innych miejscowościach na terenie Niemiec, działając wspólnie i w porozumieniu z inną osobą, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej ułatwiała dwóm kobietom uprawnienie prostytucji w ten sposób, że przywiozła ww wymienione kobiety do Niemiec, gdzie uprawiały prostytucję w różnych klubach nocnych. Nadto jednej z kobiet zorganizowała wyjazd do Kosowa dostarczając pieniądze na zakup biletu lotniczego i wskazując osoby, z którymi ma się skontaktować, które następnie przewiozą ją do ustalonej miejscowości gdzie w klubie nocnym wymieniona uprawiała prostytucję.

  Dodano dnia: 2017-06-07 [ID : 12069]

  » Czytaj dalej

 • INFORMACJA DOT. POTRĄCENIA W NOWEJ SOLI 4-LETNIEGO CHŁOPCA

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli poinformował o tym, że  w dniu 4 czerwca 2017 r. w Nowej Soli 20-letni mężczyzna bez uprawnień, umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowego w ten sposób, że kierując samochodem osobowym marki Opel Corsa nie obserwował przedpola jazdy doprowadzając do potrącenia na oznakowanym przejściu dla pieszych małoletniego  (4 lata), który doznał obrażeń ciała w postaci zmiażdżenia kości uda prawego oraz zmiażdżenia wątroby naruszających czynność narządu ciała na okres powyżej 7 dni i powodujących ciężki uszczerbek na zdrowi w postaci choroby realnie zagrażającej życiu.

  Dodano dnia: 2017-06-07 [ID : 12068]

  » Czytaj dalej

 • KOMUNIKAT - PO IV WOS 1111.2.2017

  Zielona Góra. Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze zawiadamia, że ze względów organizacyjnych zmianie uległ termin pierwszego etapu konkursu na stanowisko asystenta prokuratora w Prokuraturze Okręgowej w Zielonej Górze. Pierwszy etap konkursu rozpocznie się w dniu 13 czerwca 2017 roku.

  Dodano dnia: 2017-06-06 [ID : 12067]

  » Czytaj dalej

 • NACHODZIŁ BYŁĄ PARTNERKĘ, WYSYŁAŁ SMS-Y, GROZIŁ, POBIŁ

  Zielona Góra. Prokuratora Rejonowy w  Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 27-letnemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 1 listopada 2016 r. do 11 stycznia 2017 r. w Zielonej Górze uporczywie nękał ustaloną kobietę poprzez nawiązywanie połączeń telefonicznych , przesyłanie wiadomości tekstowych sms, nachodzenie w miejscu zamieszkania , zaczepianie i szarpanie za ubranie na ulicy , co wzbudziło poczucie zagrożenia w pokrzywdzonej oraz istotnie naruszyło jej prywatność.

  Dodano dnia: 2017-06-05 [ID : 12066]

  » Czytaj dalej

 • BEZ WYMAGANYCH ZEZWOLEŃ PROWADZIŁ WYSYŁKOWĄ SPRZEDAŻ LEKÓW

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 par. 1 kpk (dobrowolne poddanie się karze) wobec 27 letniego mężczyzny, który w grudniu 2016 r. w Żarach działając w krótkich odstępach czasu, bez wymaganego zezwolenia na prowadzenie apteki albo punktu aptecznego prowadził wysyłkową sprzedaż produktów leczniczych poprzez nadanie z Urzędu Pocztowego przesyłki za pobraniem w kwocie 645 zł. adresowanej do pokrzywdzonego z zawartością tabletek używając fałszywych danych nadawcy i podszywając się pod pokrzywdzonego, przy czym działając w celu użycia za autentyczny podrobił dokument w postaci dowodu nadania paczki.

  Dodano dnia: 2017-06-02 [ID : 12065]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa