WYCHOWANEK ZNĘCAŁ SIĘ NAD MAŁOLETNIMI W JEDNYM Z DOMÓW DZIECKA

Dodano: 2017-12-19

Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował w ostatnim czasie do sądu akt oskarżenia przeciwko 18-letniemu mężczyźnie, wychowankowi młodzieżowego ośrodka wychowawczego.
Oskarżony w okresie od września 2016 r. do 5 grudnia 2016 r. na terenie jednego z domów dziecka w woj. lubuskim,  znęcał się psychicznie i fizycznie nad małoletnim  w ten sposób, że wyzywał go słowami powszechnie uznanymi za obelżywe , zakłócał  jego spoczynek nocny wylewając na niego podczas snu w dniu 13 września 2016 r. zimną wodę , groził zabójstwem, zmuszał do wykonywania ćwiczeń fizycznych, a nadto w dniu 16 listopada 2016 r.  spowodował u niego  obrażenia w postaci zadrapań.

Nadto ustalono , że w tym samym okresie czasu oskarżony znęcał się nad dwójką innych małoletnich w ten sposób, że  wszczynał awantury, groził pobiciem, zastraszał, zakłócał im spoczynek nocny, uderzył jednego z nich w pośladek.

W dniu 15 listopada 2016 r.  oskarżony działając publicznie i bez powodu, znieważył na terenie Domu Dziecka swoją wychowawczynię i kierował wobec niej wulgaryzmy.

Oskarżonemu grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. /jcz

zobacz także:
- w Ciekawie..nie tylko o prawie:

- Fizyczne i psychiczne znęcanie się -Jest jedną z form przestępczości przeciwko rodzinie i opiece. Jego istota polega na zadawaniu osobie pokrzywdzonej cierpień o charakterze cielesnym, psychicznym, a najczęściej jednym i drugim jednocześnie. "Znęcanie się" nie jest stylem życia dwojga czy więcej osób w określonym środowisku społecznym, np. w rodzinie. Do uznania określonych zachowań sprawcy za przestępstwo znęcania się konieczne jest ustalenie, że jego uczynki wyraźnie podyktowane są wolą dręczenia ofiary. Cechuje je określona intensywność i dokuczliwość.więcej..