ARESZT DLA SPRAWCY ROZBOJU NA PRACOWNICY SALONU GIER

Dodano: 2018-03-13

Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 32-letniego mężczyzny.
Podejrzanemu zarzucono   dokonanie w dniu 6 marca 2018 r. w Gubinie,  rozboju na 58-letniej pracownicy salonu gier, z dokonaniem zaboru pieniędzy w kwocie 3000 złotych oraz telefonu komórkowego o wartości 1000 złotych, karty bankomatowej i dokumentów.

Jak ustalono 32-latek czynu tego dopuścił się  używając substancji drażniącej - gazu, który rozpylił w kierunku twarzy pokrzywdzonej oraz szarpiąc ją i popychając, doprowadzając ją w ten sposób do stanu bezbronności, a następnie zabrał jej torebkę z zawartością opisaną wyżej. 

Sąd Rejonowy w Krośnie Odrzańskim zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres 2 miesięcy.
O ewentualnych kolejnych ustaleniach w sprawie będziemy informowali w odrębnych komunikatach. /jcz
 

zobacz także:
_ w Ciekawie..nie tylko o prawie:

- Areszt tymczasowy -Jest izolacyjnym środkiem przymusu stosowanym w celu zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania karnego. Areszt tymczasowy nie jest - wbrew rozpowszechnionemu przekonaniu - karą i nie zastępuje kary, jakkolwiek po jej orzeczeniu zaliczany jest na poczet kary już odbytej. Jedynym dopuszczonym przez prawo wyjątkiem od wskazanego tu celu stosowania aresztu tymczasowego i innych środków zapobiegawczych jest zapobieżenie popełnieniu przez oskarżonego [podejrzanego] nowego, ciężkiego przestępstwa. Uzasadnia to np. zastosowanie aresztu wobec znanego, przyznającego się do czynu sprawcy usiłowania pozbawienia życia innej osoby czy zdeterminowanego podpalacza, którego zachowanie świadczy o zamiarze konsekwentnej realizacji zbrodni. więcej..