WŁAMAŁ SIĘ DO WRZUTKI PIENIĘDZY I ŻETONÓW ODKURZACZA I MYJNI SAMOCHODOWEJ I DOKONAŁ KRADZIEŻY 11 TYS. ZŁ

Dodano: 2019-04-24

Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 42-letniemu mężczyźnie.
Oskarżony w dniach  26 i 27  grudnia 2018 roku  w jednej z miejscowości powiatu krośnieńskiego pięciokrotnie włamał się do  odkurzacza samoobsługowego  znajdującego się na jednej z myjni samoobsługowych. Sprawca dostał się do wnętrza, a następnie dokonał kradzieży kasetki metalowej z zawartością pieniędzy oraz żetonów o wartości nie mniejszej niż 11,000 złotych, działając na szkodę właściciela myjni.

Mężczyzna  zarzucanego czynu dopuścił się w ciągu pięciu lat po odbyciu co najmniej roku kary pozbawienia wolności orzeczonej za podobne przestępstwo umyślne w warunkach recydywy czyli powrotu do przestępstwa.
Nadto ustalono, że  27 grudnia 2018 roku na tej samej myjni, w godzinach nocnych przy pomocy metalowego płaskownika usiłował dokonać włamania do rozmieniarki pieniędzy zamontowanej na terenie myjni samoobsługowej, w której znajdowały się pieniądze w kwocie nie mniejszej niż 10,000 złotych, lecz zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na zatrzymanie przez funkcjonariuszy Policji.

Mężczyzna na wniosek prokuratora został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności. /jcz