CZYNILI PRZYGOTOWANIA DO WPROWADZENIA DO OBROTU ZNACZNEJ ILOŚCI SUBSTANCJI PSYCHOTROPOWEJ

Dodano: 2010-08-05

Krosno Odrzańskie - Gubin. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 2 osobom: 48-letniemu mężczyźnie i 29- letniej kobiecie. Oskarżeni w dniu 22 marca 2010 r. w Gubinie, działając wspólnie i w porozumieniu posiadali ukrytą w pomieszczeniach warsztatu samochodowego oraz w jednym z  mieszkań znaczną ilość substancji psychotropowej w postaci siarczanu amfetaminy.

Jak ustalono sprawcy w skontrolowanych pomieszczeniach posiadali 462,012 gram netto siarczanu amfetaminy, a ponadto 1250 sztuk woreczków strunowych oraz 2 wagi elektroniczne. Tym samym oskarżeni czynili przygotowanie do wprowadzenia do obrotu znacznej ilości substancji psychotropowej. 

Prokurator nadto zarzucił 29-letniej kobiecie, że w okresie od 27 września 2009 r. do 22 marca 2010 r. w Gubinie, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej udzieliła ustalonemu mężczyźnie substancje psychotropową w ilości co najmniej 72 tzw. działek, o wartości nie mniejszej niż 1440 zł, czyniąc sobie z tego przestępstwa stałe źródło dochodu. 

Zgodnie z przepisami Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 29 lipca 2005 r. oskarżonym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. /jcz

zobacz także:
- w Precedensach :
- Narkotyki/ ilość "znaczna" i "nieznaczna"/ kryteria oceny

- Narkotyki/ udzielenie innej osobie/ korzyść majątkowa lub osobista