Krosno Odrzańskie

Krosno Odrzańskie

KONTAKT

ul. Piastów 10L, 66-600 Krosno Odrzańskie
zobacz jak do nas dojechać

Centrala + 48 68 383 87 66
Fax + 48 68 383 87 67
prkrosnoodrz@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


Lubuska Telefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                       
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:                    
+ 48 68 383 89 30                      

 


Prokurator Rejonowy
Rafał Suchorski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępca Prokuratora Rejonowego
Anna Zielińska
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Sekretariatu
Dorota Smoleńska

Etaty:

9 etatów orzeczniczych
7 etatów urzędniczych
1 inny pracownik


Swoją właściwością obejmuje:
miasto Gubin
gminy z terenu powiatu krośnieńskiego: Bobrowice, Bytnica, Dąbie, Gubin, Krosno Odrzańskie i Maszewo z terenu powiatu słubickiego - gmina Cybinka.

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Krosno 11
 • Krosno 10
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • ZATRZYMANA KOBIETA USZKODZIŁA MATERAC W KOMISARIACIE POLICJI

  Dodano: 2016-11-17

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze) wobec 40 letniej kobiety, która  19 sierpnia 2016 r. w Komisariacie Policji, będąc zatrzymaną i osadzoną do wytrzeźwienia w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, uszkodziła pokrowiec materaca, czym spowodowała straty w wysokości 974,16 zł, na szkodę Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp.

 • WŁAMANIA DO DOMKÓW LETNISKOWYCH

  Dodano: 2016-11-15

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze) wobec 19 letniego mężczyzny, który w okresie od 2 do 6 maja 2016 r. czterokrotnie włamał się do domków letniskowych na terenie Ośrodka Wypoczynkowego, a następnie dokonał kradzieży min. kompletu sztućców, kompletu zastawy stołowej, 4 czajników bezprzewodowych, oraz usiłował ukraść 2 grzejniki olejowo-elektrycznego lecz zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na jego ujęcie.

 • GROZIŁ PRACOWNIKOWI STACJI PALIW

  Dodano: 2016-11-10

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 25 letniemu mężczyźnie, który w dniu 07 maja
  2016 r. na terenie jednej ze stacji paliw w gm. Gubin groził pobiciem pracownikowi stacji paliw, czym wzbudził w zagrożonym uzasadnioną obawę spełnienia tych gróźb.

 • USIŁOWAŁ DOPROWADZIĆ KOBIETĘ DO OBCOWANIA PŁCIOWEGO

  Dodano: 2016-11-07

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 35 letniemu mężczyźnie, który  19 marca 2016 r. w Gubinie stosując przemoc wobec pokrzywdzonej usiłował doprowadzić ją do obcowania płciowego wbrew jej woli w ten sposób, że wykorzystując przewagę fizyczną, przytrzymywał pokrzywdzoną za ubrania i ramiona uniemożliwiając jej ucieczkę, szarpał pokrzywdzoną w celu przełamania jej oporu, uderzał rękoma po twarzy i ciele, a następnie poprzez mocne pchnięcie pokrzywdzonej spowodował, że upadła ona plecami na łóżko. Oskarżony  zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na czynny opór pokrzywdzonej, a także skuteczną interwencję znajomego pokrzywdzonej. Oskarżony działał w warunkach recydywy czyli powrotu do przestępstwa. O sprawie pisaliśmy, gdy prokurator kierował do sądu wniosek o areszt.

 • BIŁ POKRZYWDZONĄ ZADAJĄC JEJ CIOSY PO TWARZY I CAŁYM CIELE

  Dodano: 2016-11-04

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 51 letniemu mężczyźnie, który  12 września 2016 r. w Gubinie, wielokrotnie uderzył pokrzywdzoną pięścią w twarz, a także bił ją  pięściami po całym ciele. Oskarżony  spowodował u pokrzywdzonej obrażenia ciała, które naruszyły prawidłowe funkcjonowanie narządów ciała na okres poniżej 7 dni.

 • ZNĘCAŁ SIĘ NAD MATKĄ I SIOSTRAMI

  Dodano: 2016-10-31

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 20 letniemu mężczyźnie, który w okresie od 20 sierpnia 2015 r. do 26 października 2015 r. znęcał się psychicznie i fizycznie nad matką oraz siostrami szarpiąc je, wielokrotnie bijąc je po całym ciele, wyzywając słowami obelżywymi, oraz grożąc pozbawieniem życia.
  Ponadto  26 października 2015 r. szarpał i uderzył jedną z sióstr  powodując u niej obrażenia w postaci zaczerwienienia skóry z otarciem naskórka oraz obrzęk ramienia, które to obrażenia naruszyły czynności narządów ciała i spowodowały rozstrój zdrowia na okres poniżej 7 dni.

 • SZARPAŁ, UDERZAŁ W TWARZ, WYKRĘCAŁ RĘCE I KOPAŁ

  Dodano: 2016-10-28

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w  Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 48-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od kwietnia 2014 r. do 20 lipca 2016 r. w Krośnie Odrzańskim , znęcał się fizycznie i psychicznie nad zamieszkującą wspólnie  z nim pokrzywdzoną, w ten sposób, że będąc pod wpływem alkoholu urządzał jej awantury domowe, szarpał za odzież i włosy, popychał i uderzał w twarz, wykręcał ręce i kopał, zwracał się do niej i wyrażał się o niej używając słów powszechnie uznanych za obelżywe i wulgarne, a także wielokrotnie groził jej pobiciem i zabiciem.

 • ZNĘCAŁ SIĘ NAD ŻONĄ I SYNAMI

  Dodano: 2016-10-27

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 52 letniemu mężczyźnie, który w okresie od czerwca 2013 r. do 10 czerwca 2016 r. znęcał się psychicznie nad żoną i synami w ten sposób, że wszczynał awantury domowe w trakcie których wyzywał pokrzywdzonych słowami wulgarnymi oraz zakłócał spoczynek nocny, groził pozbawieniem życia, stosował kontrolę ograniczającą swobodę i prywatność, a nadto stosował przemoc wobec żony poprzez bicie pięścią w twarz, popychanie, szarpanie, wykręcanie rąk, duszenie i kopanie.

 • W KOMPLEKSIE LEŚNYM 26-LATEK USIŁOWAŁ DOPROWADZIĆ 20-LATKĘ DO OBCOWANIA PŁCIOWEGO

  Dodano: 2016-10-25

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim zastosował środki zapobiegawcze wobec 26-letniego mężczyzny.
  Podejrzanemu zarzucono, że  19 sierpnia  2016 roku w kompleksie leśnym w jednej z miejscowości powiatu krośnieńskiego, uderzył otwartą ręka w twarz, a następnie przewrócił  20-letnią pokrzywdzoną i przyduszał ją ciałem  oraz próbował ściągnąć jej spodnie usiłując doprowadzić ją do obcowania płciowego. Sprawca  zamierzonego celu nie osiągnął na skutek oporu pokrzywdzonej. Pokrzywdzona zdążyła również o zdarzeniu powiadomić telefonicznie swoją matkę.

 • NIE POWRÓCIŁ DO ARESZTU Z PRZEPUSTKI

  Dodano: 2016-10-24

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 45 letniemu mężczyźnie, który  06 marca 2016 r. korzystając ze zwolnienia na czasowe kilkugodzinowe opuszczenie Aresztu Śledczego w Lubsku, bez usprawiedliwionej przyczyny nie powrócił do niego w ciągu 3 dni po upływie ustalonego terminu.