Krosno Odrzańskie

Krosno Odrzańskie

KONTAKT

ul. Piastów 10L, 66-600 Krosno Odrzańskie
zobacz jak do nas dojechać

Centrala + 48 68 383 87 66
Fax + 48 68 383 87 67
prkrosnoodrz@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


Lubuska Telefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                       
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:                    
+ 48 68 383 89 30                      

 


Prokurator Rejonowy
Rafał Suchorski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępca Prokuratora Rejonowego
Anna Zielińska
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Sekretariatu
Dorota Smoleńska

Etaty:

9 etatów orzeczniczych
7 etatów urzędniczych
1 inny pracownik


Swoją właściwością obejmuje:
miasto Gubin
gminy z terenu powiatu krośnieńskiego: Bobrowice, Bytnica, Dąbie, Gubin, Krosno Odrzańskie i Maszewo z terenu powiatu słubickiego - gmina Cybinka.

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Krosno 11
 • Krosno 10
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • OSZUKAŁ CO DO FAKTU ZAWIRUSOWANIA TELEFONU I TABLETU

  Dodano: 2017-01-23

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 21 letniemu mężczyźnie, który w okresie od sierpnia do września 2016 roku w Gubinie działając w krótkich odstępach czasu doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 432,80 zł, pokrzywdzoną poprzez wprowadzenie jej w błąd co do faktu zawirusowania telefonu, tabletu i dokonywaniu opłat za usunięcie wirusów z zainfekowanych urządzeń na wskazany przez niego rachunek bankowy, przesyłaniu potwierdzeń nadania przelewów do nieistniejącej firmy w Warszawie, w celu uniknięcia obciążenia dalszymi opłatami za które pokrzywdzona poniosła opłaty w kwocie 78 zł, czym spowodował u niej straty w łącznej kwocie 510,80 zł.

 • BEZPRAWNE SAMOUWOLNIENIE

  Dodano: 2017-01-19

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 33 letniemu mężczyźnie, który  16 sierpnia 2016 r. w trakcie wykonywania prac porządkowych w systemie bez konwojenta poza terenem Aresztu Śledczego w Lubsku, będąc na podstawie wyroku Sądu pozbawionym wolności, uwolnił się sam poprzez oddalenie się z miejsca wykonywania pracy.

 • RECYDYWISTA POZBAWIŁ KOBIETĘ WOLNOŚCI I DOPROWADZIŁ DO PODANIA SIĘ INNEJ CZYNNOŚCI SEKSUALNEJ

  Dodano: 2016-12-19

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w  Krośnie Odrzańskim skierował do sądu wniosek o zastosowanie  tymczasowego aresztowania  wobec 35-latniego mężczyzny.
  Podejrzanemu zarzucono, że 10 grudnia 2016 roku, w jednej z miejscowości powiatu krośnieńskiego, w wynajmowanym pokoju, używając przemocy i siły fizycznej, przewrócił pokrzywdzoną na łóżko i przytrzymując ją ciężarem swojego ciała, wbrew jej woli, usiłował ściągnąć z niej ubranie oraz dotykał ją w miejscach intymnych, a grożąc przy tym pozbawieniem życia oraz swoim zamachem samobójczym, doprowadził ją w ten sposób do poddania się innej czynności seksualnej.

 • RECYDYWISTA POZBAWIŁ KOBIETĘ WOLNOŚCI I DOPROWADZIŁ DO PODANIA SIĘ INNEJ CZYNNOŚCI SEKSUALNEJ

  Dodano: 2016-12-14

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w  Krośnie Odrzańskim skierował do sądu wniosek o zastosowanie  tymczasowego aresztowania  wobec 35-latniego mężczyzny.
  Podejrzanemu zarzucono, że 10 grudnia 2016 roku, w jednej z miejscowości powiatu krośnieńskiego, w wynajmowanym pokoju, używając przemocy i siły fizycznej, przewrócił pokrzywdzoną na łóżko i przytrzymując ją ciężarem swojego ciała , wbrew jej woli, usiłował ściągnąć z niej ubranie oraz dotykał ją w miejscach intymnych , a grożąc przy tym pozbawieniem życia oraz swoim zamachem samobójczym, doprowadził ją w ten sposób do poddania się innej czynności seksualnej.

 • ZNĘCAŁ SIĘ NAD ŻONĄ I CÓRKĄ

  Dodano: 2016-11-18

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 39 letniemu mężczyźnie, który w okresie od stycznia 2000 r. do kwietnia 2016 r. znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną w ten sposób, że wszczynał awantury domowe, podczas których wielokrotnie bił ją pięściami po twarzy i całym ciele, ciągnął pokrzywdzoną za włosy, popychał, szarpał za odzież, wyzywał słowami wulgarnymi, groził pobiciem oraz pozbawieniem życia, wyganiał z domu, złośliwie zakłócał spoczynek nocny, niszczył wyposażenie mieszkania.

 • ZATRZYMANA KOBIETA USZKODZIŁA MATERAC W KOMISARIACIE POLICJI

  Dodano: 2016-11-17

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze) wobec 40 letniej kobiety, która  19 sierpnia 2016 r. w Komisariacie Policji, będąc zatrzymaną i osadzoną do wytrzeźwienia w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, uszkodziła pokrowiec materaca, czym spowodowała straty w wysokości 974,16 zł, na szkodę Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp.

 • WŁAMANIA DO DOMKÓW LETNISKOWYCH

  Dodano: 2016-11-15

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze) wobec 19 letniego mężczyzny, który w okresie od 2 do 6 maja 2016 r. czterokrotnie włamał się do domków letniskowych na terenie Ośrodka Wypoczynkowego, a następnie dokonał kradzieży min. kompletu sztućców, kompletu zastawy stołowej, 4 czajników bezprzewodowych, oraz usiłował ukraść 2 grzejniki olejowo-elektrycznego lecz zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na jego ujęcie.

 • GROZIŁ PRACOWNIKOWI STACJI PALIW

  Dodano: 2016-11-10

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 25 letniemu mężczyźnie, który w dniu 07 maja
  2016 r. na terenie jednej ze stacji paliw w gm. Gubin groził pobiciem pracownikowi stacji paliw, czym wzbudził w zagrożonym uzasadnioną obawę spełnienia tych gróźb.

 • USIŁOWAŁ DOPROWADZIĆ KOBIETĘ DO OBCOWANIA PŁCIOWEGO

  Dodano: 2016-11-07

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 35 letniemu mężczyźnie, który  19 marca 2016 r. w Gubinie stosując przemoc wobec pokrzywdzonej usiłował doprowadzić ją do obcowania płciowego wbrew jej woli w ten sposób, że wykorzystując przewagę fizyczną, przytrzymywał pokrzywdzoną za ubrania i ramiona uniemożliwiając jej ucieczkę, szarpał pokrzywdzoną w celu przełamania jej oporu, uderzał rękoma po twarzy i ciele, a następnie poprzez mocne pchnięcie pokrzywdzonej spowodował, że upadła ona plecami na łóżko. Oskarżony  zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na czynny opór pokrzywdzonej, a także skuteczną interwencję znajomego pokrzywdzonej. Oskarżony działał w warunkach recydywy czyli powrotu do przestępstwa. O sprawie pisaliśmy, gdy prokurator kierował do sądu wniosek o areszt.

 • BIŁ POKRZYWDZONĄ ZADAJĄC JEJ CIOSY PO TWARZY I CAŁYM CIELE

  Dodano: 2016-11-04

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 51 letniemu mężczyźnie, który  12 września 2016 r. w Gubinie, wielokrotnie uderzył pokrzywdzoną pięścią w twarz, a także bił ją  pięściami po całym ciele. Oskarżony  spowodował u pokrzywdzonej obrażenia ciała, które naruszyły prawidłowe funkcjonowanie narządów ciała na okres poniżej 7 dni.