Krosno Odrzańskie

Krosno Odrzańskie

KONTAKT

ul. Piastów 10L, 66-600 Krosno Odrzańskie
zobacz jak do nas dojechać

Centrala + 48 68 383 87 66
Fax + 48 68 383 87 67
prkrosnoodrz@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka

Informacja dla osób niepełnosprawnych

Lubuska Telefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                       
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:                    
+ 48 68 383 89 30                      

 


Prokurator Rejonowy
Rafał Suchorski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępca Prokuratora Rejonowego
Anna Zielińska
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Sekretariatu
Dorota Smoleńska

Inspektor ochrony danych (RODO)

Etaty:

9 etatów orzeczniczych
7 etatów urzędniczych
1 inny pracownik


Swoją właściwością obejmuje:
miasto Gubin
gminy z terenu powiatu krośnieńskiego: Bobrowice, Bytnica, Dąbie, Gubin, Krosno Odrzańskie i Maszewo z terenu powiatu słubickiego - gmina Cybinka.

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.
Dyżury dla interesantów w każdy poniedziałek do godz. 18:00

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Krosno 11
 • Krosno 10
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • NIEBEZPIECZNY PRZESTĘPCA POSZUKIWANY LISTEM GOŃCZYM UJĘTY !!!

  Dodano: 2017-02-24 00:00:00

  Zielona Góra. Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze wydała postanowienie o poszukiwaniu listem gończym niebezpiecznego przestępcy  Grzegorza F. List gończy publikowany był na naszej stronie internetowej, a następnie rozpowszechniony  w lokalnych środkach masowego przekazu.
   
  14 lutego 2017 r. poszukiwany został zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji z Zielonej Góry, a  22.02.2017 r. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze, na wniosek prokuratora, zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania  na okres 3 miesięcy.

 • ROZDARŁ NOŻEM UBRANIE I PRZEMOCĄ USIŁOWAŁ DOPROWADZIĆ KOBIETĘ DO OBCOWANIA PŁCIOWEGO

  Dodano: 2017-02-23 00:00:00

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec  33-letniego mężczyzny.
  Podejrzanemu zarzucono, że 19.02.2017 r. w jednej z miejscowości powiatu krośnieńskiego, usiłował przemocą i groźbą bezprawną doprowadzić 40 letnią pokrzywdzoną do obcowania płciowego, a nadto grożąc pokrzywdzonej pozbawieniem życia  przy użyciu niebezpiecznego narzędzia w postaci noża rozdarł jej bluzkę, odpiął pasek i rozsunął zamek u jej spodni, lecz zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na aktywną postawę broniącej się pokrzywdzonej i interwencję osób postronnych.

 • TYDZIEŃ POMOCY OFIAROM PRZESTĘPSTW

  Dodano: 2017-02-17 00:00:00

  W dniach 20 - 26 lutego 2017 r. obchodzony będzie w Polsce TYDZIEŃ POMOCY OFIAROM PRZESTĘPSTW.

  Organizowana po raz 14 akcja przypominać ma o konieczności ciągłego monitorowania sytuacji ofiar przestępstw w naszym kraju, służyć wyznaczaniu kierunków niezbędnych dla poprawiania ich położenia.
  Udział w tej akcji jest dobrowolny - nasza prokuratura - jak zwykle - weźmie w niej udział.
  Widząc potrzebę pomocy ofiarom przestępstw - Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze Jarosław Kijowski - w porozumieniu z Prokuratorami Rejonowymi okręgu zielonogórskiego uprzejmie informuje, że we wskazanych wyżej  dniach wyznaczeni prokuratorzy udzielać będą informacji o uprawnieniach i obowiązkach osobom pokrzywdzonym w wyniku przestępstw. 

 • DOMOWY OPRAWCA WYPCHNĄŁ ŻONĘ PRZEZ BALUSTRADĘ

  Dodano: 2017-02-03 00:00:00

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 44-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od nieustalonego dnia czerwca 2015 r. do 2 września 2016 r., w jednej z miejscowości powiatu krośnieńskiego znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną w ten sposób, że będąc w stanie nietrzeźwości wszczynał awantury domowe w trakcie których wyzywał słowami  obelżywymi, poniżał, popychał, szarpał za włosy, wykręcał ręce oraz groził pozbawieniem życia.

 • GROZIŁ POKRZYWDZONEJ PODPALENIEM DOMU

  Dodano: 2017-01-30 00:00:00

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 32 - letniemu mężczyźnie, który 3 października 2016 roku w Gubinie, woj. lubuskiego groził pokrzywdzonej uszkodzeniem mienia poprzez podpalenie domu, czym wzbudził w zagrożonej uzasadniona obawę spełnienia tych gróźb.

 • OSZUKAŁ CO DO FAKTU ZAWIRUSOWANIA TELEFONU I TABLETU

  Dodano: 2017-01-23 00:00:00

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 21 letniemu mężczyźnie, który w okresie od sierpnia do września 2016 roku w Gubinie działając w krótkich odstępach czasu doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 432,80 zł, pokrzywdzoną poprzez wprowadzenie jej w błąd co do faktu zawirusowania telefonu, tabletu i dokonywaniu opłat za usunięcie wirusów z zainfekowanych urządzeń na wskazany przez niego rachunek bankowy, przesyłaniu potwierdzeń nadania przelewów do nieistniejącej firmy w Warszawie, w celu uniknięcia obciążenia dalszymi opłatami za które pokrzywdzona poniosła opłaty w kwocie 78 zł, czym spowodował u niej straty w łącznej kwocie 510,80 zł.

 • BEZPRAWNE SAMOUWOLNIENIE

  Dodano: 2017-01-19 00:00:00

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 33 letniemu mężczyźnie, który  16 sierpnia 2016 r. w trakcie wykonywania prac porządkowych w systemie bez konwojenta poza terenem Aresztu Śledczego w Lubsku, będąc na podstawie wyroku Sądu pozbawionym wolności, uwolnił się sam poprzez oddalenie się z miejsca wykonywania pracy.

 • RECYDYWISTA POZBAWIŁ KOBIETĘ WOLNOŚCI I DOPROWADZIŁ DO PODANIA SIĘ INNEJ CZYNNOŚCI SEKSUALNEJ

  Dodano: 2016-12-19 00:00:00

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w  Krośnie Odrzańskim skierował do sądu wniosek o zastosowanie  tymczasowego aresztowania  wobec 35-latniego mężczyzny.
  Podejrzanemu zarzucono, że 10 grudnia 2016 roku, w jednej z miejscowości powiatu krośnieńskiego, w wynajmowanym pokoju, używając przemocy i siły fizycznej, przewrócił pokrzywdzoną na łóżko i przytrzymując ją ciężarem swojego ciała, wbrew jej woli, usiłował ściągnąć z niej ubranie oraz dotykał ją w miejscach intymnych, a grożąc przy tym pozbawieniem życia oraz swoim zamachem samobójczym, doprowadził ją w ten sposób do poddania się innej czynności seksualnej.

 • RECYDYWISTA POZBAWIŁ KOBIETĘ WOLNOŚCI I DOPROWADZIŁ DO PODANIA SIĘ INNEJ CZYNNOŚCI SEKSUALNEJ

  Dodano: 2016-12-14 00:00:00

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w  Krośnie Odrzańskim skierował do sądu wniosek o zastosowanie  tymczasowego aresztowania  wobec 35-latniego mężczyzny.
  Podejrzanemu zarzucono, że 10 grudnia 2016 roku, w jednej z miejscowości powiatu krośnieńskiego, w wynajmowanym pokoju, używając przemocy i siły fizycznej, przewrócił pokrzywdzoną na łóżko i przytrzymując ją ciężarem swojego ciała , wbrew jej woli, usiłował ściągnąć z niej ubranie oraz dotykał ją w miejscach intymnych , a grożąc przy tym pozbawieniem życia oraz swoim zamachem samobójczym, doprowadził ją w ten sposób do poddania się innej czynności seksualnej.

 • ZNĘCAŁ SIĘ NAD ŻONĄ I CÓRKĄ

  Dodano: 2016-11-18 00:00:00

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 39 letniemu mężczyźnie, który w okresie od stycznia 2000 r. do kwietnia 2016 r. znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną w ten sposób, że wszczynał awantury domowe, podczas których wielokrotnie bił ją pięściami po twarzy i całym ciele, ciągnął pokrzywdzoną za włosy, popychał, szarpał za odzież, wyzywał słowami wulgarnymi, groził pobiciem oraz pozbawieniem życia, wyganiał z domu, złośliwie zakłócał spoczynek nocny, niszczył wyposażenie mieszkania.