Krosno Odrzańskie

Krosno Odrzańskie

KONTAKT

ul. Piastów 10L, 66-600 Krosno Odrzańskie
zobacz jak do nas dojechać

Centrala + 48 68 383 87 66
Fax + 48 68 383 87 67
prkrosnoodrz@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka

Informacja dla osób niepełnosprawnych

Lubuska Telefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                       
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:                    
+ 48 68 383 89 30                      

 


Prokurator Rejonowy
Rafał Suchorski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępca Prokuratora Rejonowego
Anna Zielińska
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Sekretariatu
Dorota Smoleńska

Inspektor ochrony danych (RODO)

Etaty:

9 etatów orzeczniczych
7 etatów urzędniczych
1 inny pracownik


Swoją właściwością obejmuje:
miasto Gubin
gminy z terenu powiatu krośnieńskiego: Bobrowice, Bytnica, Dąbie, Gubin, Krosno Odrzańskie i Maszewo z terenu powiatu słubickiego - gmina Cybinka.

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Krosno 11
 • Krosno 10
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • ZNIEWAŻYŁ FUNKCJONARIUSZA SŁOWAMI WULGARNYMI

  Dodano: 2010-03-19

  Krosno Odrzańskie - Gubin. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 45 letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 27 listopada 2009 r. w Gubinie, znieważył funkcjonariusza policji z KPP w Krośnie Odrzańskim podczas pełnienia przez niego obowiązków służbowych związanych z przeszukaniem pomieszczeń mieszkalnych i wyzywał go słowami wulgarnymi.

 • Z NIEZABEZPIECZONEGO MIESZKANIA ZABRAŁ PIENIĄDZE W KWOCIE 4300 ZŁ

  Dodano: 2010-03-18

  Krosno Odrzańskie - Gubin. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 50 letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 4 stycznia 2010 r. w Gubinie z niezabezpieczonego mieszkania zabrał w celu przywłaszczenia pieniądze kwocie 4300 zł.

 • SĄD NA WNIOSEK PROKURATORA ZASTOSOWAŁ WOBEC NIETRZEŹWEGO PRACOWNIKA KOLEI ARESZT TYMCZASOWY

  Dodano: 2010-03-16

  Krosno Odrzańskie - Wałowice. W nawiązaniu do informacji z dnia 12 marca 2010 r. pt: "PODJĄŁ CZYNNOŚCI SŁUŻBOWE W NASTAWNI RUCHU KOLEJOWEGO POMIMO STANU NIETRZEŹWOŚCI" informujemy, że prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie w stosunku do nietrzeźwego pracownika kolei środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

 • PODCZAS JEDNEJ Z AWANTUR SYN USIŁOWAŁ OBCIĄĆ MATCE WŁOSY NOŻEM

  Dodano: 2010-03-15

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 56 letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od stycznia 2009 r. do 8 stycznia 2010 r. znęcał się psychicznie i fizycznie nad matką. Mężczyzna wielokrotnie będąc pod działaniem alkoholu wszczynał awantury domowe, w trakcie których wyzywał kobietę słowami obraźliwymi, wyganiał z domu, groził pozbawieniem życia, uderzał rękoma.

 • PODJĄŁ CZYNNOŚCI SŁUŻBOWE W NASTAWNI RUCHU KOLEJOWEGO POMIMO STANU NIETRZEŹWOŚCI

  Dodano: 2010-03-12

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim poinformował o zdarzeniu do którego doszło w dniu 10 marca 2009 r. w Wałowicach. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 49 letni mężczyzna tego dnia około godz. 21.30 będąc w stanie nietrzeźwości ( 0,95 mg/l) podjął czynności służbowe w nastawni ruchu kolejowego w miejscowości Wałowice czym sprowadził bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym.

 • UDERZYŁ PODCZAS FESTYNU - SPOWODOWAŁ CIĘŻKI USZCZERBEK NA ZDROWIU POKRZYWDZONEGO

  Dodano: 2010-03-11

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 28 letniemu mężczyźnie. Oskarżony w nocy 15 sierpnia 2009 r. w jednej z miejscowości Gminy Gubin, podczas festynu, uderzył pięścią w twarz pokrzywdzonego powodując u niego ciężki uszczerbek na zdrowiu. Sprawca swojego czynu dopuścił się publicznie i bez powodu, okazując przez to rażące lekceważenie porządku prawnego oraz w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa.

 • ODPOWIEDZĄ ZA KRADZIEŻ Z WŁAMANIEM DO OŚRODKA WCZASOWEGO

  Dodano: 2010-03-10

  Krosno Odrzańskie - Gubin. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 3 mężczyznom w wieku od 24 do 25 lat. Dwóm z oskarżonych zarzucono, że w nocy z 10 na 11 października 2009 r. w jednym z ośrodków wczasowych gminy Gubin, działając wspólnie i w porozumieniu , po uprzednim oderwaniu płyty pilśniowej zabezpieczającej otwór okienny oraz wyjęciu szyby dostali się do wnętrza budynku i okradli go.

 • ZWRÓCIŁ UWAGĘ NA OBECNOŚĆ PSA W SKLEPIE - ZOSTAŁ DOTKLIWIE POBITY

  Dodano: 2010-03-09

  Krosno Odrzańskie - Gubin. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 2 mężczyznom w wieku 37 lat. Oskarżeni w dniu 30 października 2009 r. w Gubinie, działając wspólnie i w porozumieniu, poprzez bicie pięściami i kopanie pokrzywdzonego po całym ciele, narazili go na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

 • UKRYŁ DZIENNIK BUDOWY DOMU I NIE CHCIAŁ GO WYDAĆ JEGO INWESTOROM

  Dodano: 2010-03-08

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował w ostatnim czasie do sądu akt oskarżenia przeciwko 61 letniemu mężczyźnie. Oskarżony w marcu 2007 r. w Gubinie nie mając wyłącznego prawa do rozporządzania dokumentem w postaci dziennika budowy domu jednorodzinnego ukrył ten dokument, odmawiając jednocześnie  jego wydania osobie do tego uprawnionej, działając na szkodę pokrzywdzonej - inwestora budowy.

 • KSIĘGOWA I PROKURENT SPÓŁKI OSKARŻENI O OSZUSTWO

  Dodano: 2010-03-05

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował w ostatnim czasie do sądu akt oskarżenia przeciwko 35 letniej kobiecie i 47 letniemu mężczyźnie. Oskarżonej zarzucono, że w okresie od 28 maja do 31 grudnia 2007 r. w Krośnie Odrzańskim, wykonując na podstawie umów zlecenie czynności związane z prowadzeniem księgowości jednej z firm, działając wspólnie i w porozumieniu ze współoskarżonym - będącym prokurentem tej firmy, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, używała jako autentycznych podrobionych faktur.