ARESZT DA 34-LETNIEGO SYNA ZNĘCAJĄCEGO SIĘ NAD 68-LETNIM OJCEM

Dodano: 2019-02-21

Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu wniosek o zastosowanie  tymczasowego aresztowania wobec 34- letniego mężczyzny.
Podejrzanemu zarzucono, że w okresie od nieustalonego dnia stycznia 2019r. do dnia 18 lutego 2019r. w Bytomiu Odrzańskim , znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoim 68 -letnim ojcem będącym osobą nieporadną ze względu na stan fizyczny, w ten sposób, że wielokrotnie wszczynał awantury domowe, podczas których groził mu pozbawieniem  życia, trzymając przy tym - niejednokrotnie - nóż w dłoni, które to groźby wzbudziły w pokrzywdzonej osobie uzasadnioną obawę, że zostaną spełnione, a nadto w dniu 18 lutego 2019r., podczas kolejnej wywołanej przez siebie awantury naruszył nietykalność cielesną swojego ojca uderzając go kilkukrotnie otwartymi dłońmi po twarzy oraz kilkukrotnie zamkniętą dłonią w pięść, w żebra.

Sąd Rejonowy w Nowej Soli, na wniosek prokuratora Rejonowego w Nowej Soli, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. /jcz