WYPADEK PRZY PRACY W JEDNYM Z ZAKŁADÓW UTYLIZACJI ODPADÓW. POSZKODOWANA 55-LETNIA KOBIETA

Dodano: 2019-10-17

Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli poinformował o wypadku przy pracy, do którego doszło 15.10.2019 r. na terenie jednego z  zakładów utylizacji odpadów  w okolicach Nowej Soli.
Z dotychczasowych ustaleń wynika, że  około godziny 20:30, 52- letni operator maszyny wolnobieżnej - ładowarki (pracownik spółki) w nieustalonych na obecną chwilę  do końca okolicznościach , potrącił , tj. najechał kierowanym przez siebie pojazdem, 55-letnbią kobietę ( pracownika  spółki). W wyniku tego zdarzenia,  pokrzywdzona  doznała rozległych obrażeń ciała i została hospitalizowana w szpitalu w Zielonej Górze.  

Do zdarzenia  mogło dojść na skutek braku zachowania należytej ostrożności.
Aktualnie wykonano z udziałem prokuratora oględziny miejsca zdarzenia, przesłuchano w charakterze świadka z pouczeniem o treści art. 183 § 1 k.p.k. operatora maszyny wolnobieżnej - ładowarki oraz przebadano go na stan trzeźwości - (był trzeźwy), ponadto przesłuchano w charakterze świadka osobę będącą naocznym świadkiem zaistniałego zdarzenia.

W dniu 16.10.2019 r. zabezpieczono teczki osobowe pracowników (teczkę osobową osoby pokrzywdzonej i osoby podejrzewanej), zabezpieczono zapis z monitoringu miejsca gdzie doszło do zdarzenia, zabezpieczono dokumentację dotyczącą i związaną z użytkowaniem maszyny wolnobieżnej.

Ponadto tego samego dnia  wszczęto śledztwo w kierunku czynu z art. 220 § 1 k.k. i art. 156 § 1 pkt 2 i § 2 k.k.  i wydano polecenie - KPP w Nowej Soli - nawiązania kontaktu z PIP w Zielonej Górze, wykonania z udziałem inspektora pracy ponownie, w  warunkach dziennych, przy oświetleniu naturalnym , oględzin maszyny wolnobieżnej oraz miejsca zdarzenia.

O ewentualnych kolejnych ustaleniach w sprawie będziemy informowali w odrębnych komunikatach. /jcz