DOKONAŁ WEWNĄTRZWSPÓLNOTOWEGO NABYCIA ZNACZNEJ ILOŚCI ŚRODKÓW ODURZAJĄCYCH

Dodano: 2020-02-27

Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 32-letniego mężczyzny.
Podejrzanemu zarzucono, że  22.02.2020 r. działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej,  dokonał wewnątrzwspólnotowego nabycia znacznej ilości środków odurzających w postaci marihuany w ilości 18000 g przewożąc je samochodem marki Audi z terenu Republiki Czeskiej do Polski.

W trakcie rutynowej policyjnej kontroli drogowej zatrzymano samochód Audi kierowany przez podejrzanego. Zachowanie kontrolowanego kierowcy wzbudziło podejrzenia policjantów, którzy postanowili przeszukać pojazd. W trakcie przeszukania , w bagażniku pojazdu ujawniono środki odurzające oraz telefony. Do wstępnego badania ujawnionych środków odurzających policjanci użyli testera narkotykowego. Obecnie środki te poddane zostaną dodatkowym badaniom.

Kierujący pojazdem został zatrzymany i doprowadzony do prokuratora, który przedstawił mu zarzuty i przesłuchał w charakterze podejrzanego, a następnie wystąpił do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztu.

Sąd w Nowej Soli przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował areszt tymczasowy na okres 3 m-cy./jcz