TRAGEDIA PODCZAS AWANTURY DOMOWEJ. 35-LATEK ŚMIERTELNIE UGODZONY NOŻEM

Dodano: 2020-04-07

Nowa Sól. Jak poinformował Prokurator Rejonowy w Nowej Soli, w ostatnią sobotę - 4 kwietnia br. ok. godz. 21 w jednym z budynków mieszkalnych w m. Lubięcin doszło do awantury domowej w trakcie której 45 letni mężczyzna przy użyciu noża pozbawił życia swojego 35 letniego brata. Do zdarzenia doszło w obecności innych osób. Wszyscy uczestnicy spotkania spożywali alkohol.

Czynności z udziałem zatrzymanego sprawcy przeprowadzono dopiero w poniedziałek (stan nietrzeźwości). Prokurator przedstawił podejrzanemu zarzut zbrodni zabójstwa brata - art. 148 par. 1 kk i również wczoraj złożył w nowosolskim sądzie wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego aresztu tymczasowego.
Posiedzenie aresztowe odbędzie się dzisiaj (wtorek) o godz. 11.00. Dzisiaj również przeprowadzona zostanie sekcja zmarłego.

Na podstawie przeprowadzonych na miejscu zdarzenia pod kierunkiem prokuratora i w obecności medyka sądowego oględzin, w tym oględzin ciała zmarłego ustalono, że sprawca zadał pokrzywdzonemu dwa uderzenia nożem w okolice klatki piersiowej. Ostateczną przyczynę zgonu wskaże natomiast biegły z zakresu medycyny sądowej po wykonaniu sekcji zwłok. /zf