KOLEJNE USTALENIA W ŚLEDZTWIE DOT. KRADZIEŻY DROGICH POJAZDÓW I WŁAMAŃ DO BANKOMATÓW

Dodano: 2020-06-17

Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w  Nowej Soli prowadzi śledztwo wobec 5 mężczyzn w wieku od 22 do 62 lat, podejrzanych o szereg kradzieży pojazdów oraz włamania do bankomatów ( wysadzanie gazem ) w okresie od 20 stycznia 2020 roku do 7 kwietnia 2020 roku.
Z dotychczasowych ustaleń wynika, że podejrzanym zarzucono 3 usiłowania włamań do bankomatów w Żaganiu, Lesznie Górnym i Niegosławicach przy użyciu gazu. (w Niegosławicach nastąpił wybuch, lecz z uwagi na zbyt małe uszkodzenie urządzenia płatniczego sprawcy nie dokonali zaboru znajdujących się tam  pieniędzy. W pozostałych przypadkach w ogóle nie doszło do wybuchu).

Podejrzanym zarzucono również dokonanie kradzieży z włamaniami oraz usiłowania kradzieży z włamaniami 5 pojazdów marki Audi na terenie województw lubuskiego i dolnośląskiego. Wszystkie te czyny dokonane zostały w ramach zorganizowanej grupy przestępczej, stąd sprawcy czynów usłyszeli również zarzuty działania w zorganizowanej grupy przestępczej.

Dwóm podejrzanym zarzucono kierowanie grupą przestępczą, a pozostałym - udział w grupie przestępczej.
Podejrzani w trakcie realizacji dokonywanych przestępstw posługiwali się przedmiotami przypominającymi broń palną, do których amunicję stanowiły gumowe kulki (obecnie biegły wydaje opinię czy przedmiot stanowi broń palną).  

Jeden ze skradzionych pojazdów ( Audi Q5) ujawniono w stodole 62 letniego podejrzanego. Wobec trzech członków grupy przestępczej sąd na wniosek prokuratora zastosował areszty tymczasowe na okres 3 m-cy. Pozostali podejrzani objęci zostali dozorem policji.

Do sprawy nadal poszukiwany jest przez policję 22 latek, na którym ciążą zarzuty udziału w grupie przestępczej, w tym udział w kradzieżach pojazdów Audi oraz usiłowania włamań do bankomatów.

O ewentualnych kolejnych ustaleniach w sprawie będziemy informowali w odrębnych komunikatach. /jcz