WYJECHAŁ Z KOLUMNY OCZEKUJĄCYCH POJAZDÓW I ZDERZYŁ SIĘ Z KARETKĄ POGOTOWIA

Dodano: 2010-02-24

Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował w ostatnim czasie do sądu akt oskarżenia przeciwko 29 letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 18 sierpnia 2009 r. na drodze pomiędzy Nową Solą a Nowym Miasteczkiem, kierując samochodem osobowym m-ki Chrysler naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym i doprowadził do wypadku.

Jak ustalono oskarżony wykonując manewr zawracania włączał się do ruchu bez uprzedniego upewnienia się czy zamierzony manewr będzie bezpieczny. Mężczyzna naruszył wymóg zachowania szczególnej ostrożności oraz ustąpienia pierwszeństwa innemu uczestnikowi ruchu, wyjechał z kolumny oczekujących pojazdów na przeciwległy pas ruchu zajeżdżając drogę kierującemu pojazdem uprzywilejowanym - karetką pogotowia będącej w akcji, jadącej na sygnałach świetlnych i dźwiękowych i doprowadził do zderzenia tych pojazdów. Po chwili sprawca doprowadził do kolejnego zderzenia swojego pojazdu z samochodem Daewoo Lanos stojącym w kolumnie. W wyniku wypadku obrażeń naruszających czynności narządów ciała na okres powyżej 7 dni doznała załoga karetki. 

Oskarżony przyznał się do zarzucanych mu czynów. Złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. /jcz

zobacz także:
- w Precedensach - Bezpieczeństwo w komunikacji/ zasady ostrożności/ sposób oceny zachowania uczestnika