WYMUSZENIE ROZBÓJNICZE NA WŁAŚCICIELU BARU - OSKARŻONY ZAŻĄDAŁ OD NIEGO 4000 ZŁOTYCH

Dodano: 2010-03-09

Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 35 letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 14 listopada 2009r.,w woj. lubuskim działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, po uprzednim zagrożeniu pokrzywdzonemu zniszczeniem baru, usiłował doprowadzić go do rozporządzenia pieniędzmi w kwocie 4000 złotych. Z uwagi na zawiadomienie przez pokrzywdzonego funkcjonariuszy Policji, zamierzonego celu nie osiągnął.

W toku podjętych czynności ustalono, że w dniu 14 listopada ub. r. w woj. lubuskim oskarżony wraz z innymi mężczyznami spożywał alkohol. Po wypiciu trunków udał się do baru, w którym sprzedawała córka pokrzywdzonego. Zażądał, żeby kobieta nalała mężczyznom wódki do kieliszków, a nastepnie zagroził pozbawieniem życia. 

Następnie do baru przyjechał właściciel. Zażądał od oskarżonego, aby opuścił lokal. Mężczyzna kazał pokrzywdzonemu, zamknąć bar. Dodał także, że jeśli nie dostanie od niego czterech tysięcy, to zniszczy bar. Ze względu na wcześniejsze wezwanie funkcjonariuszy, oskarżony zamierzonego celu nie osiągnął. 

Trzydziestopięciolatek nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa. Wyjaśnił, że nie pamięta przebiegu zdarzeń ze względu na ilość spożytego alkoholu. Zastosowano wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i poręczenia majątkowego. Grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do lat 10./mz

zobacz także:
w Ciekawie...nie tylko o prawie
- Kaucja, czyli poręczenie majatkowe
- Dozór Policji
- Groźba karalna