ZNĘCAŁ SIĘ NAD KONKUBINĄ, POBIŁ I ZNIEWAŻYŁ POLICJANTÓW, ZNISZCZYŁ DRZWI RADIOWOZU

Dodano: 2018-07-13

Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 23 letniemu mężczyźnie, który w okresie od sierpnia 2017 r. do 18 marca 2018 r. będąc pod wpływem alkoholu znęcał się nad swoją konkubiną psychicznie wyzywając ja podczas wszczynanych awantur słowami obelżywymi, a także fizycznie bijąc ja rękoma po całym ciele, popychając, szarpiąc za ubranie, uderzając o ścianę.

28 kwietnia 2018 r. oskarżony używając wobec pokrzywdzonej przemocy i grożąc jej pozbawieniem życia, zmuszał ją do otwarcia drzwi do mieszkania, a następnie kopiąc w te drzwi doprowadził do ich wyważenia i wdarł się do mieszkania pokrzywdzonej.

Nadto tego samego dnia oskarżony stosował groźby wobec interweniujących funkcjonariuszy Policji szarpiąc się, zapierając nogami o wejście do radiowozu, kładł się na ziemię, a nadto kopiąc trzy razy w głowę policjanta, spowodował u  niego obrażenia ciała w postaci powierzchownego urazu głowy. W ten sposób zmuszał funkcjonariuszy do zaniechania zatrzymania go.

Mężczyzna będąc transportowany w radiowozie, umyślnie kopiąc w jego tylne drzwi  dokonał ich uszkodzenia, powodując straty o wartości ponad 6 tysięcy złotych.

6 maja 2018 r. w Świebodzinie, podczas doprowadzania do Aresztu Śledczego oskarżony mężczyzna szarpiąc się z umundurowanym funkcjonariuszom Policji, doprowadził do jego upadku.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Świebodzinie zastosował wobec mężczyzny tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat./AP