ZABÓJSTWO W SULECHOWIE I ARESZT DLA JEGO SPRAWCY

Dodano: 2018-10-22

Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu wniosek o zastosowanie  tymczasowego aresztowania wobec 59-letniego mieszkańca Sulechowa.
Podejrzanemu zarzucono, że  19 października 2018 roku w mieszkaniu, na jednym z sulechowskich osiedli, w godzinach wieczornych, podczas urządzonej przez siebie  awantury domowej, będąc w stanie nietrzeźwości zadał swojej żonie  nożem kuchennym 7 ciosów w tułów. W następstwie zadanych ran doszło m.in. do rozcięcie aorty brzusznej, co w konsekwencji doprowadziło do wstrząsu krwotocznego powodującego zgon 65-letniej kobiety.


Na miejscu zdarzenia  przeprowadzono szczegółowe oględziny miejsca i ciała pokrzywdzonej, wykonano sekcję zwłok, przesłuchano świadków, w tym sąsiadów i następnie przedstawiono zarzut zabójstwa z art.148§1kk 59 -latkowi.  Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. W złożonych wyjaśnieniach podejrzany stwierdził, że podczas kłótni wyrwał swojej żonie nóż i zadał nim śmiertelne rany.

21 października 2018 roku na wniosek Prokuratora  Rejonowego Sąd Rejonowy w Świebodzinie zastosował wobec 59-latka  środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

O ewentualnych kolejnych ustaleniach w sprawie  będziemy informowali w odrębnych komunikatach. /jcz