NOŻEM KUCHENNYM POZBAWIŁ ŻONĘ ŻYCIA ... ZABÓJCA OCZEKUJE NA WYROK

Dodano: 2019-03-22

Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia p-ko 60 letniemu mężczyźnie, który 19 października 2018 r. w Sulechowie działając w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia żony, używając noża kuchennego zadał kobiecie siedem ran kłutych w okolice klatki piersiowej, przy czym jedna z zadanych ran doprowadziła do wstrząsu krwotocznego spowodowanego rozcięciem aorty brzusznej w wyniku czego pokrzywdzona zmarła.

 

W toku przeprowadzonego śledztwa ustalono, że mężczyzna w okresie od 13 sierpnia do 19 października 2018 r. nie stosował się orzeczonego przez Sąd Rejonowy w Świebodzinie wyroku nakazującego okresowe opuszczenie lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzoną.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Świebodzinie zastosował tymczasowe aresztowanie wobec mężczyzny na okres 3 miesiące, które następnie przedłużono na kolejny okres.

Oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności./AP