28-LETNI KIEROWCA, JEGO PASAŻERKA I PASAŻER POJAZDU JADĄCEGO Z PRZECIWNEJ STRONY ZGINĘLI W WYPADKU DROGOWYM. POWODEM MOGŁA BYĆ NADMIERNA PRĘDKOŚĆ

Dodano: 2018-05-11

Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie  poinformował  o tragicznym wypadku drogowym - zderzeniu samochodów osobowych, do którego doszło  07.05.2018 r. około godziny 19.30 na drodze  wojewódzkiej 278 pomiędzy miejscowościami Lubiatów-Lubogoszcz. W  wyniku tego zdarzenia śmierć poniosły 3 osoby, a 2 osoby w wieku  12 i 58 lata doznały  ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.  
 
Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym m-ki Honda jadąc od strony miejscowości Lubiatów w stronę Lubogoszczy, poruszając się z nadmierną prędkością, po pokonaniu łuku drogi w lewo, zjechał na prawe pobocze, stracił panowanie nad kierowanym pojazdem w wyniku czego zjechał na lewy pas jezdni, gdzie następnie przednim prawym narożnikiem pojazdu uderzył w przód jadącego prawidłowo z przeciwnego kierunku samochodu osobowego  m-ki Opel Zafira. W wyniku zderzenia śmierć na miejscu ponieśli kierowca samochodu m-ki Honda Civic oraz pasażerka tego pojazdu, a także pasażer samochodu m-ki Opel Zafira. Kierowca oraz drugi z pasażerów pojazdu m-ki Opel Zafira doznali ciężkich obrażeń ciała.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że do zdarzenia doszło z powodu nadmiernej  prędkości rozwiniętej przez kierującego samochodem Honda.
 
Dotychczas przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia, oględziny zwłok na miejscu zdarzenia, przesłuchano świadków, zwłoki zabezpieczono do szczegółowych oględzin i sekcji.
 
O ewentualnych  kolejnych ustaleniach w sprawie będziemy informowali w odrębnych komunikatach. /jcz