ZABÓJSTWO WE WSCHOWIE

Dodano: 2018-05-17

Wschowa. Jak poinformował Prokurator Rejonowy we Wschowie, w nocy z 15 na 16 maja br. mieszkańcy jednego z budynków wielorodzinnych zaalarmowani zostali odgłosami awantury domowej dobiegającymi z  jednego z mieszkań i na miejsce wezwali policję. Przybyli policjanci zastali siedzącego na klatce schodowej 61 letniego mężczyznę, u którego zauważyli rany kłute. Mężczyzna był wówczas jeszcze przytomny i można było nawiązać z nim kontakt słowny. Po chwili jednak stracił przytomność i odwieziony został do wschowskiego szpitala. W szpitalu mimo podjętej akcji ratowania życia mężczyzna zmarł na skutek odniesionych obrażeń wewnętrznych.

Na miejsce zdarzenia przybyła specjalna grupa dochodzeniowa śledcza, która pod kierunkiem prokuratora przeprowadziła oględziny miejsca zdarzenia, jednocześnie druga grupa policjantów po wstępnym typowaniu sprawcy, już po 2 godzinach zatrzymała podejrzanego o dokonanie zabójstwa .... 21 letniego syna ofiary.

Sprawca czynu znajdował się wówczas pod wpływem alkoholu.  Dopiero po kilkunastu godzinach (po wytrzeźwieniu) podejrzany doprowadzony został do prokuratury i tu prokurator przedstawił mu zarzut dokonania zabójstwa z art. 148 par 1 kk. Podejrzany przyznał się do zabójstwa ojca, w tym do zadaniu mu kilku uderzeń nożem....  Powodem czynu miały być narastające nieporozumienia rodzinne.

Dzisiaj do Sądu Rejonowego we Wschowie wpłynie wniosek prokuratora o zastosowanie wobec podejrzanego aresztu tymczasowego.
Dzisiaj również przeprowadzona zostanie sekcja zwłok ofiary zabójstwa.

Zbigniew Fąfera - rzecznik PO