Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Paweł Sawicki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Wojciech Nowak

Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

--
Prokurator Prokuratury Rejonowej
Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • PRÓBOWAŁ WYŁUDZIĆ KREDYT NA PONAD 53 TYS. ZŁ

  Dodano: 2017-08-29

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 29-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 20 stycznia 2017 r. w Zielonej Górze, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, po uprzednim przedłożeniu podrobionego zaświadczenia o zatrudnieniu i osiąganych dochodach w jednej ze świebodzińskich firm usiłował doprowadzić pracownika banku do niekorzystnego rozporządzenia mieniem - kredytem w wysokości 53 973, 35 zł czym działał na szkodę banku.

 • 2 KOBIETY UTRZYMYWAŁY PSA W STANIE RAŻĄCEGO ZANIEDBANIA - NIELECZONEJ CHOROBY

  Dodano: 2017-08-10

  Zielona Góra. Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 2 spokrewnionym kobietom w wieku 32 i 62 lat.
  Oskarżonym zarzucono, że w nieustalonym okresie czasu, nie wcześniej niż od 1 stycznia 2015 r do  18 lutego 2017 roku ,w jednej z zielonogórskich miejscowości, na terenie zajmowanej posesji  znęcały się nad zwierzęciem poprzez utrzymywanie psa rasy mieszaniec o umaszczeniu czarno-białym w niewłaściwych warunkach bytowania, w tym utrzymywanie go w stanie rażącego zaniedbania - nieleczonej choroby.

 • KOMUNIKAT

  Dodano: 2017-08-08

  Zielona Góra. Uprzejmie informuję, że zarządzeniem nr 61/17 z dnia 7 sierpnia 2017 r. Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze ustalił dzień 14 sierpnia 2017 roku dniem dodatkowo wolnym od pracy dla wszystkich pracowników wykonujących obowiązki służbowe w Prokuraturze Okręgowej w Zielonej Górze i podległych jej prokuraturach rejonowych w zamian za święto przypadające w dniu ustawowo wolnym od pracy, tj. w sobotę 11 listopada 2017 roku./ep

 • USIŁOWAŁ WYŁUDZIĆ PONAD 53 TYS. ZŁ KREDYTU - OSZUST ZOSTAŁ ZATRZYMANY PRZEZ POLICJĘ

  Dodano: 2017-08-03

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 27-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 20 stycznia 2017 r. w Zielonej Górze, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, po uprzednim przedłożeniu podrobionego zaświadczenia o zatrudnieniu i osiąganych dochodach w jednej ze świebodzińskich firm, usiłował doprowadzić pracownika jednego z banków do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 53  973,35 zł, lecz zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na zatrzymanie przez Policję.

 • 57-LATEK OSKARŻONY O UPRAWNIANIE KONOPI INNYCH NIŻ WŁÓKNISTE, Z KTÓRYCH MOŻNA BYŁOBY WYDZIELIĆ 2640 DZIAŁEK

  Dodano: 2017-07-12

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej  Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko  57-letniemu mężczyźnie i 22-letniej kobiecie. Oskarżonemu zarzucono, że  w dniu 8 czerwca w Zielonej Górze, wbrew przepisom ustawy  o przeciwdziałaniu narkomanii, uprawiał  ziele konopi innych niż włókniste, w postaci 12 sztuk sadzonek o wysokości od 12 do 25 cm, z których można wydzielić 2640 działek.  Oskarżonemu zarzucono ponadto, że udzielał marihuany ustalonym osobom, a ponadto posiadał w zajmowanym przez siebie mieszkaniu  młynki ręczne, wagę, woreczki strunowe,  czyniąc przygotowania do wprowadzenia narkotyków do obrotu.

 • ARESZT DLA 25-LETNIEJ KOBIETY ZA USIŁOWANIE ZABÓJSTWA 22-LETNIEGO BRATA

  Dodano: 2017-07-07

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania  wobec 25 letniej kobiety. Podejrzanej zarzucono, że  03.07.2017 r. w Zielonej Górze usiłowała dokonać zabójstwa 22-letniego brata  uderzając go nożem w brzuch.
  Do zdarzenia doszło prawdopodobnie w stanie wzburzenia emocjonalnego spowodowanego rodzinną kłótnią.

 • 39-LATEK OSKARŻONY O NARAŻENIE NA USZCZUPLENIE PODATKU AKCYZOWEGO W KWOCIE 1 MLN 795 TYS. 140 ZŁ

  Dodano: 2017-07-06

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej  Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko  39-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony działając w krótkich  odstępach  czasu i z wykorzystaniem takiej samej sposobności  uchylił się od opodatkowania i nie ujawnił właściwemu organowi, tj. Naczelnikowi Urzędu Celnego,  przedmiotów opodatkowania poprzez niezłożenie w wymaganych terminach, deklaracji dla podatku akcyzowego w związku ze sprzedażą w miesiącach od stycznia do grudnia 2011 r. niezarejestrowanych 89 samochodów osobowych różnych marek, w wyniku czego nastąpiło narażenie na uszczuplenie  podatku akcyzowego  w kwocie 1 mln 795 tys. 140 zł, tj. dużej wartości.

 • 30-LATKA ZNĘCAŁA SIĘ NAD MAŁOLETNIM SYNEM.. BIŁA PASEM, KOPAŁA W UDA, UDERZAŁA PO TWARZY

  Dodano: 2017-07-05

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w  Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 30-letniej kobiecie.
  Oskarżona w bliżej nieustalonym okresie nie później niż od listopada 2016 r. do 3 stycznia 2017 r. znęcała się fizycznie nad swoim małoletnim synem w ten sposób, że stosowała wobec niego kary cielesne w postaci bicia pasem, karcenia  za pomocą uderzania ręką po twarzy, kopania w uda i pośladki, szarpania za ręce i ramiona oraz popychania go.

 • PRZEMOCĄ ZMUSZAŁ ASESORA KOMORNICZEGO DO ZANIECHANIA PRAWNEJ CZYNNOŚCI SŁUŻBOWEJ

  Dodano: 2017-06-30

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 52-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony 3 marca 2017 r. w Zielonej Górze przemocą, poprzez odpychanie i przytrzymywanie asesora komorniczego wykonującego czynności na polecenie Komornika Sądowego zmuszał go do zaniechania prawnej czynności służbowej polegającej na zajęciu samochodu osobowego marki BMW wskazanego w postanowieniu prokuratora.

 • OSKARŻONY O PASERSTWO CZĘŚCI SAMOCHODOWYCH W AUTOSZROCIE

  Dodano: 2017-06-29

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 31-letniemu mężczyźnie. Oskarżonemu  prokurator zarzucił popełnienie szeregu występków wyczerpujących znamiona art. 291 par 1 kk - paserstwa, którego przedmiotem były części samochodowe.

Strona: