Żagań

Żagań

KONTAKT

ul. Dworcowa 57, 68-700 Żagań
zobacz jak do nas dojechać

Centrala : + 48 68 377 - 21 - 48
Fax + 48 68 377-66-64
przagan@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka

Lubuska Niebieska TarczaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                  
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:                
68 377-21-70                 


Prokurator Rejonowy
Agnieszka Sobieszek
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępca Prokuratora Rejonowego
Anna Pierścionek
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Działu Śledztw
-
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Sekretariatu
Elżbieta Kowalska

Etaty:

12 etatów orzeczniczych
9 etatów urzędniczych
2 innych pracownikówSwoją właściwością obejmuje:

miasta: Gozdnica i Żagań
oraz gminy z terenu powiatu żagańskiego: Brzeźnica, Iłowa, Małomice, Niegosławice, Szprotawa, Wymiarki i Żagań

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Żagań
 • Żagań
 • Żagań
 • Żagań
 • Żagań
 • Żagań

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • ZNĘCAŁ SIĘ NAD MATKĄ A BRATU GROZIŁ POZBAWIENIEM ŻYCIA

  Dodano: 2017-09-05

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 34 letniemu mężczyźnie, który w okresie od września 2016 r. do lipca 2017 r. znęcał się psychicznie i fizycznie nad matką w ten sposób, że będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe podczas których wyzywał pokrzywdzoną słowami wulgarnymi i obelżywymi, uderzał po głowie i twarzy, zakłócał spokój nocny, nadto groził bratu pozbawieniem życia, przy czym groźba ta wzbudziła w zagrożonym uzasadnioną obawę, że zostanie spełniona.

 • KOMUNIKAT

  Dodano: 2017-08-08

  Zielona Góra. Uprzejmie informuję, że zarządzeniem nr 61/17 z dnia 7 sierpnia 2017 r. Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze ustalił dzień 14 sierpnia 2017 roku dniem dodatkowo wolnym od pracy dla wszystkich pracowników wykonujących obowiązki służbowe w Prokuraturze Okręgowej w Zielonej Górze i podległych jej prokuraturach rejonowych w zamian za święto przypadające w dniu ustawowo wolnym od pracy, tj. w sobotę 11 listopada 2017 roku./ep

 • ZAWIADOMIENIE DLA OSÓB POKRZYWDZONYCH W SPRAWIE PR 2 DS 83.2016 PROKURATURY REJONOWEJ W ŻAGANIU O PRZESŁANIU AKTU OSKARŻENIA

  Dodano: 2017-07-28

  Prokuratura Rejonowa w Żaganiu zawiadamia pokrzywdzonych w sprawie PR2Ds 83.2016, że w dniu 28 lipca 2017 roku skierowała do Sądu Rejonowego w Oławie akt oskarżenia przeciwko Irenie R., podejrzanej o to, że w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadziła szereg osób do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w postaci pieniędzy, w ten sposób, że wprowadziła je w błąd co do zamiaru wywiązania się z umów kupna sprzedaży różnych przedmiotów, zawartych za pośrednictwem portalu OLX.pl, przy czym z popełnienia przestępstw uczyniła sobie stałe źródło dochodu, tj. o czyn z art. 286§1 k.k. w zw. z art. 65§1 k.k.

  Prokurator Rejonowy
  Agnieszka Sobieszek

 • POTRĄCIŁ ROWERZYSTĘ, KTÓRY DOZNAŁ POWAŻNYCH OBRAŻEŃ CIAŁA ZAGRAŻAJĄCYCH ŻYCIU

  Dodano: 2017-07-20

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 69 letniemu mężczyźnie, który w dniu 18 lutego 2017 roku w Żaganiu kierując samochodem osobowym naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że wyjeżdżając z drogi podporządkowanej i wykonując manewr skrętu w lewo nie zachował należytej ostrożności oraz wymusił pierwszeństwo względem jadącego główną drogą rowerzysty w ten sposób doprowadzając do potrącenia swoim pojazdem ww pokrzywdzonego w wyniku czego doznał on poważnych obrażeń ciała w postaci choroby realnie zagrażającej życiu.

 • 17 RAZY OSZUKAŁ, BĄDŹ USIŁOWAŁ OSZUKAĆ FIRMY UDZIELAJĄCE KREDYTÓW

  Dodano: 2017-07-03

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 35 letniemu mężczyźnie, który w okresie od 30 października 2015 r. do  16 stycznia 2016 r. działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, wykorzystując dane osobowe pięciu pokrzywdzonych osób siedemnaście razy doprowadził bądź usiłował doprowadzić firmy udzielające kredytów do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w łącznej kwocie 24719,83 zł.

 • TRAGICZNY W SKUTKACH WYPADEK – KIEROWCA TIRA WYMUSIŁ PIERWSZEŃSTWO ....

  Dodano: 2017-06-30

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 45 letniemu mężczyźnie, który  21 listopada 2016 r. w jednej z miejscowości koło Żagania kierując samochodem ciężarowym z naczepą marki MAN nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że wjeżdżając z drogi podporządkowanej i wykonując manewr skrętu w prawo nie zachował należytej ostrożności i wymusił pierwszeństwo wobec jadącego drogą główną rowerzysty i w ten sposób doprowadził do potrącenia swoim pojazdem pokrzywdzonego i następnie najechał na niego, w wyniku poniesionych obrażeń ciała pokrzywdzony zmarł po kilku dniach w szpitalu w Żarach.

 • ZNĘCAŁ SIĘ NAD RODZICAMI, GROZIŁ, PONIŻAŁ, DRĘCZYŁ PONAD MIARĘ

  Dodano: 2017-05-18

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 25 letniemu mężczyźnie, który w okresie od lutego do marca 2017 r. znęcał się psychicznie nad rodzicami wszczynając awantury domowe, w trakcie których używał wobec pokrzywdzonych słów wulgarnych i obraźliwych, a nadto groził im spaleniem domu i przyczepy kempingowej.
  W trakcie wielokrotnych awantur oskarżony poniżał swoich rodziców, a  kierując wobec nich groźby wymachiwał w ich kierunku niebezpiecznymi przedmiotami, w tym nożem, pałką metalową i innymi.

 • ZNĘCAŁ SIĘ PSYCHICZNIE I OKRADŁ SWOJĄ BABCIĘ

  Dodano: 2017-05-04

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 27 letniemu mężczyźnie, który w okresie od stycznia 2014 r. do marca 2017 r. w Szprotawie znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją babcią wszczynając  awantury domowe, wyzywając i poniżając pokrzywdzoną.

 • KRADZIEŻ Z WŁAMANIEM DO AUTA SŁUŻBOWEGO FUNKCJONARIUSZA NADLEŚNICTWA

  Dodano: 2017-04-21

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom w wieku 24 i 27 lat, którzy  28 września
  2016 r. na terenie kompleksu leśnego Nadleśnictwa Żagań włamali się do samochodu marki VW Golf, z którego dokonali kradzieży znajdującego się tam mienia w postaci laptopa, nawigacji, zestawu głośnomówiącego, tj. mienia o wartości około 15.000 zł, oraz umyślnie zniszczyli stacyjkę w pojeździe oraz taśmę poduszki powietrznej, tj. mienie o łącznej wartości 1.470 zł, działając na szkodę Nadleśnictwa Żagań oraz pokrzywdzonego.

 • W WYPADKU SAMOCHODOWYM ZGINĄŁ 46-LETNI FUNKCJONARIUSZ POLICJI. W SPRAWIE WSZCZĘTO ŚLEDZTWO

  Dodano: 2017-03-20

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu poinformował o  tragicznym wypadku drogowym, do którego doszło w godzinach wieczornych w dniu 16 marca 2017r. w m. Bobrzany.
  Kierujący samochodem osobowym marki Fiat Stilo funkcjonariusz Policji  z niewyjaśnionych przyczyn stracił panowanie nad kierowanym przez siebie samochodem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z drzewem. W wyniku odniesionych obrażeń 46-letni mężczyzna doznał ciężkich obrażeń ciała w wyniku których zmarł.

Strona: