Żary

Żary

KONTAKT

ul. Górnośląska 17, 68-200 Żary
zobacz jak do nas dojechać

Centrala : + 48 68 363-93-51
Fax + 48 68 363-93-60
przary@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka

LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                 
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:                
68 363-93-62               


Prokurator Rejonowy
Robert Brzeziński
Prokurator Prokuratury Rejonowej


Zastępca Prokuratora Rejonowego
Mariusz Juryca
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Działu Śledztw
---

Kierownik Sekretariatu
Barbara Matejko

Etaty:

 16 etatów orzeczniczych
 12 etatów urzędniczych
 2,5 innych pracownikówSwoją właściwością obejmuje:

miasta: Łęknica i Żary
oraz gminy z terenu powiatu żarskiego: Brody, Jasień, Lipinki Łużyckie, Lubsko, Przewóz, Trzebiel, Tuplice i Żary


Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Prokuratura Rejonowa w Żarach
 • Prokuratura Rejonowa w Żarach

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • WIELOKROTNIE DOPROWADZIŁ MAŁOLETNIĄ CÓRKĘ DO OBCOWANIA PŁCIOWEGO

  Dodano: 2017-09-19

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 35 letniemu mężczyźnie, który w okresie od marca 2012 r. do lutego 2017 r. wielokrotnie doprowadził córkę, która do kwietnia 2013 r. nie miała ukończonych 15 lat, do obcowania płciowego, jak również do poddania się innym czynnościom seksualnym w postaci dotykania miejsc intymnych, przy czym do części z tych zachowań doszło wbrew woli pokrzywdzonej, po uprzednim użyciu wobec niej przemocy w postaci przytrzymywania, a w dniu 12 lutego 2017 r. podduszenia poduszką po uprzednim zagrożeniu pozbawieniem wolności pokrzywdzonej i znęcania się nad jej matką.

 • ZWŁOKI MĘŻCZYZNY UJAWNIONE W ŻARACH

  Dodano: 2017-09-19

  Żary. Wczoraj tj. 18.09.2017 r.  w godzinach wczesnorannych przed jednym z budynków mieszkalnych na obrzeżach Żar znaleziono zwłoki mężczyzny z raną ciętą szyi. Przy zmarłym ujawniono nóż.
  W związku z tym zdarzeniem Prokurator Rejonowy w Żarach zadecydował o zatrzymaniu jednej osoby, która może mieć związek ze zgonem mężczyzny.
  Dzisiaj przeprowadzona zostanie sekcja zwłok zmarłego, prawdopodobnie też tego samego dnia przeprowadzone zostaną czynności z udziałem zatrzymanego mężczyzny.

 • KIEROWCA SAMOCHODU MIAŁ WE KRWI PONAD 3 PROMILE ALKOHOLU

  Dodano: 2017-09-13

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia wobec 47 letniego mężczyzny, który 18 czerwca 2017 r. na drodze krajowej K 12 jechał jako kierujący samochodem marki VW Caddy w stanie nietrzeźwości - 3,47 promila alkoholu we krwi.

 • GROZIŁ POKRZYWDZONEJ POZBAWIENIEM JEJ ŻYCIA ORAZ ZNISZCZENIEM SAMOCHODU

  Dodano: 2017-09-08

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 24 letniemu mężczyźnie, który w dniu 21 grudnia 2015 r. za pośrednictwem wiadomości tekstowych groził pokrzywdzonej pozbawieniem życia oraz zniszczenia samochodu, co wzbudziło w pokrzywdzonej uzasadnioną obawę ich spełnienia.

 • POPCHNĄŁ ŻONĘ NA SZAFKĘ I UDERZYŁ JĄ Z PIĘŚCI

  Dodano: 2017-09-07

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 59 letniemu mężczyźnie, który w dniu 31 października dokonał uszkodzenia ciała swojej żony, w ten sposób, że popychając i uderzając z pięścią spowodował u niej obrażenia w postaci urazu głowy, tj. obrzęku i bolesności okolicy skroniowo-potylicznej, zasinienia pod okiem, zasinienia nadgarstka, które to obrażenia naruszyły prawidłowe funkcjonowanie narządów ciała na okres poniżej 7 dni.

 • USZKODZIŁ W TRZECH SAMOCHODACH SZYBY I LUSTERKO BOCZNE

  Dodano: 2017-09-04

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 37 letniemu mężczyźnie, który 27 stycznia 2017 r. w Żarach dokonał w trzech samochodach marki BMW uszkodzeń tylnej i bocznej szyby, szyby czołowej oraz lusterka zewnętrznego, powodując straty w łącznej kwocie 5000 złotych  na szkodę pokrzywdzonego. Mężczyzna działał w warunkach recydywy czyli powrotu do przestępstwa.

 • PONIŻAŁ, OŚMIESZAŁ, WYZYWAŁ I POBIŁ ŻONĘ METALOWĄ RURKĄ

  Dodano: 2017-09-01

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze) wobec 54 letniego mężczyzny, który w okresie od sierpnia 2016 r. do maja 2017 r. w Żarach znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną, w ten sposób, że wyzywał ją słowami wulgarnymi i obelżywymi, krytykował, poniżał, ośmieszał, naruszał nietykalność cielesną uderzając ją po całym ciele, dusił, wykręcał ręce, kopał i popychał, przy czym w dniu 27 maja 2017 r. pobił żonę metalową rurką po całym ciele, czym spowodował obrażenia ciała naruszające prawidłowe funkcjonowanie organizmu na okres poniżej 7 dni.

 • W WARUNKACH RECYDYWY RZUCIŁ KAMIENIEM W PRZESZKLONE DRZWI OD LOKALU .....

  Dodano: 2017-08-30

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 30 letniemu mężczyźnie, który w jednym z lokali w Żarach dwukrotnie umyślnie rzucił kamieniem i elementami betonowymi w przeszklone drzwi wejściowe do tego lokalu powodując straty w wysokości 1000 zł na szkodę właściciela lokalu.
  Mężczyzna działał w warunkach recydywy czyli powrotu do przestępstwa.

 • SYN ZNĘCAŁ SIĘ NAD OJCEM I JEGO KONKUBINĄ

  Dodano: 2017-08-22

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 45 letniemu mężczyźnie, który w okresie od 30 października 2015 r. do 17 czerwca 2017 r. w miejscu zamieszkania, będąc w stanie nietrzeźwości wszczynał awantury domowe w trakcie których znęcał się psychicznie i fizycznie nad ojcem i jego konkubiną w ten sposób, że wyzywał ich słowami obelżywymi, niszczył sprzęty domowego użytku, złośliwie niepokoił okaleczając się, dobijając się do mieszkania, celowo utrzymując nieporządek w miejscu zamieszkania, zakłócając ciszę nocną, grożąc zniszczeniem samochodu oraz pozbawieniem życia, które to wzbudziły uzasadnioną obawę spełnienia. Nadto oskarżony szarpał pokrzywdzonych za odzież, popychał, uderzał w twarz.

 • ZŁAMAŁ ZAKAZ ORZECZONY PRZEZ SĄD -TRAFIŁ DO ARESZTU

  Dodano: 2017-08-17

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 52 letniemu mężczyźnie, który w okresie od 19 listopada 2016 r. do 21 czerwca 2017 r. czterokrotnie zbliżał się na odległość mniejszą niż 200 metrów do pokrzywdzonej i przebywał w obecności wymienionej w miejscu jej zamieszkania, czym naruszył zakaz orzeczony wyrokiem Sądu Rejonowego w Żarach.

Strona: