Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Kondolencje

Pani Alicji Płotale
wyrazy żalu i współczucia
z powodu śmierci Mamy składa
Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze
wraz z Pracownikami

News

 • PRZETWARZALI SŁOMĘ MAKOWĄ

  Nowa Sól

  Przed Sądem Rejonowym w Nowej Soli odbędzie się proces przeciwko dwóm mężczyznom w wieku od 23 do 26 lat. Oskarżeni w okresie od czerwca 2004 r. do 14 lipca 2004 r. w Kożuchowie, działając wspólnie i porozumieniu przetwarzali słomę makową i mleczko makowe produkując narkotyki.

  Dodano dnia: 2004-11-24 [ID : 299]

  » Read more

 • ŚMIERTELNE POBICIE EMERYTOWANEGO NAUCZYCIELA

  Żary

  KPP w Żarach na polecenie Prokuratora Rejonowego prowadzi śledztwo w sprawie ustalenia sprawców pobicia ze skutkiem śmiertelnym emerytowanego nauczyciela. Do zdarzenia doszło 28 października 2004 r. w Żarach. Mężczyznę leżącego na wersalce z licznymi obrażeniami głowy i nie dającego oznak życia znalazł jego zięć dzień po zdarzeniu. Przybyły lekarz pogotowia stwierdził zgon, a sekcja wykazała, że jego przyczyną był krwotok do mózgu powstały w skutek narastającego krwiaka.

  Dodano dnia: 2004-11-24 [ID : 298]

  » Read more

 • NAPAD NA SKLEP W JORDANOWIE

  Świebodzin

  Prokuratura Rejonowa w Świebodzinie prowadzi śledztwo w sprawie napadu rabunkowego z użyciem broni i groźby pozbawienia życia w celu kradzieży 600 zł i 3 piw w jednym ze sklepów w Jordanowie. Zdarzenie miało miejsce 20 listopada 2004 r. Podejrzani po wejściu do sklepu spożywczego, mając na głowie kominiarki i grożąc pistoletem zażądali od sprzedawczyni wydania utargu i kart telefonicznych. Sprawcy najprawdopodobniej oddalili się z miejsca zdarzenia samochodem osobowym marki Volkswagen Golf.

  Dodano dnia: 2004-11-24 [ID : 297]

  » Read more

 • PRZYSTAWIŁ DZIECKU PISTOLET DO GŁOWY..

  Zielona Góra

  Wydział VI ds. Przestępczości Zorganizowanej w Zielonej Górze skierował do Sądu Okręgowego w Legnicy akt oskarżenia przeciwko 4 mężczyznom, w tym 1 Ukraińcowi i dwóm kobietom działającym w zorganizowanej grupie przestępczej, którym zarzucono dokonanie szeregu przestępstw przeciwko mieniu i fałszowaniu dokumentów. Sprawcy oskarżeni zostali również o posiadanie i rozprowadzanie środków odurzających w postaci marihuany i ekstazy.

  Dodano dnia: 2004-11-23 [ID : 296]

  » Read more

 • PRĘDKOŚĆ PONAD 200 KM/H I...ŚMIERĆ PASAŻERA

  Żary

  Prokuratura Rejonowa w Żarach prowadzi śledztwo w sprawie wypadku komunikacyjnego ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło w dniu 15 listopada 2004 r. około godz. 21.00 na trasie Zasieki - Marianka. Ze wstepnych ustaleń postępowania wynika, że kierujący samochodem marki Volkswagen Golf 3 o pojemności silnika 2,81 dwudziestopięciolatek, nie dostosował prędkości pojazdu do trudnych warunków drogowych (mrok, opady atmosferyczne, łuk drogi), co więcej, bezpośrednio przed uderzeniem w przydrożne drzewa rozwinął prędkość ponad 200 km/h.

  Dodano dnia: 2004-11-23 [ID : 295]

  » Read more

 • UPRAWIALI KONOPIE W MIESZKANIU

  Żagań

  Prokuratura Rejonowa w Żaganiu nadzoruje dochodzenie przeciwko 41 letniemu Ryszardowi K. oraz 47 letniej Annie S. podejrzanym o to, że w dniu 1 sierpnia 2004 r. w Żaganiu, działając wspólnie i w porozumieniu posiadali środki odurzające w postaci 1,7 g marihuany oraz uprawiali w mieszkaniu 18 szt. sadzonek konopi. Za powyższy czyn zgodnie z art. 48 ust. 1 i art. 49 ust. 1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

  Dodano dnia: 2004-11-23 [ID : 294]

  » Read more

 • ZŁODZIEJ RECYDYWISTA

  Świebodzin

  Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 48 letniemu, wcześniej karanemu Piotrowi I. Oskarżony 25 lipca 2004 r. w jednej z należących do gminy Łagów miejscowości, zabrał w celu przywłaszczenia pieniądze w kwocie 6 800 zł oraz zegarek i biżuterię wartości 3000 zł. Czynu tego dopuścił się przed upływem 5 lat od odbycia co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności za umyślne przestępstwo podobne, czyli w warunkach tzw. recydywy.

  Dodano dnia: 2004-11-22 [ID : 293]

  » Read more

 • MANDATY - AKT OSKARŻENIA W DRODZE DO SĄDU

  Zielona Góra

  Wydział VI do Spraw Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze pod koniec listopada skieruje do Sądu Rejonowego w Nowej Soli akt oskarżenia przeciwko 23 osobom - w tym 22 funkcjonariuszom i byłym funkcjonariuszom KPP w Nowej Soli podejrzanym o przerabianie mandatów karnych kredytowanych po zakończonym postępowaniu mandatowym.

  Dodano dnia: 2004-11-22 [ID : 292]

  » Read more

 • DO 5 LAT DLA KOMPUTEROWEGO PIRATA

  Zielona Góra

  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 37 letniemu Marcinowi L. Oskarżony 15 lipca 2004 r. został przyłapany na tym, że posiadał w swoim domu na dysku twardym komputera oraz na płytach CD - R nielegalnie zwielokrotnione programy komputerowe uzyskane za pomocą czynu zabronionego. Oskarżony tym samym działał na szkodę 13 znanych firm komputerowych narażając je na straty w wysokości 38 200 zł.

  Dodano dnia: 2004-11-22 [ID : 291]

  » Read more

 • BRAK TESTAMENTU I 12 CHĘTNYCH DO DZIEDZICZENIA

  Żary

  Prokurator Rejonowy w Żarach wszczął i prowadzi śledztwo w sprawie przywłaszczenia pieniędzy i samochodów z masy spadkowej po zmarłym w roku 2003 księdzu jednej z Parafii w Żarach. Zmarły nie pozostawił testamentu, a uprawnionych do dziedziczenia ustawowego jest 12 dzieci jego nieżyjącego rodzeństwa. Jedna ze spadkobierczyń wniosła odwołanie, że majątek spadkowy jest uszczuplany przez kilku spadkobierców, którzy pobrali pieniądze z kont księdza już po jego śmierci oraz zabrali należące do spadku 2 samochody.

  Dodano dnia: 2004-11-22 [ID : 290]

  » Read more

News publications

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa