TRAGICZNY MAJOWY WEEKEND

Dodano: 2014-05-06

Okręg zielonogórski. Corocznie w czasie długiego majowego weekendu na drogach obserwujemy zwiększony ruch pojazdów. Konsekwencją wzmożonej mobilności jest także większa ilość wypadków drogowych. Corocznie za pomocą dostępnych środków przekazu: stron internetowych, mediów lokalnych Prokuratura wraz z Policją ostrzegają przed brawurą, bo życie ludzkie jest zbyt cenne, aby je narażać.

To był tragiczny weekend na drogach okręgu zielonogórskiego.

Niestety, co roku w tym okresie śmierć zbiera żniwo na drogach. W tym czasie na drogach okręgu zielonogórskiego doszło do 4 wypadków drogowych (3 w powiecie żarskim i 1 w krośnieńskim), w których śmierć poniosły 3 osoby, a 7 zostało rannych.

W dniu wczorajszym informowaliśmy o wypadku drogowym ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło 2 maja b.r. na drodze krajowej K-29 między Cybinką i Uradem. 29-letni mężczyzna kierując samochodem Audi podczas manewru wyprzedzania, zjechał na lewy pas ruchu, a następnie stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do zderzenia czołowego z pojazdem osobowym jadącym z przeciwnego kierunku ruchu.

W wyniku zderzenia 29-letni kierowca Audi poniósł śmierć, a kierujący i troje pasażerów drugiego pojazdu, w tym jedna kobieta, odnieśli obrażenia ciała i zostali hospitalizowani.

Do kolejnego zdarzenia ze skutkiem śmiertelnym doszło w dniu 3 maja na drodze W 289 na trasie Brody-Zasieki. Kierująca samochodem osobowym marki Opel Tigra 25-letnia kobieta, jadąc w kierunku miejscowości Zasieki, na łuku drogi zjechała na lewy pas jezdni, a następnie wpadła w poślizg i uderzyła w przydrożne drzewo. W wyniku uderzenia kierująca poniosła śmierć na miejscu.

W dniu 4 maja natomiast kierujący samochodem marki Mercedes obywatel Niemiec, na drodze K-18, z nieustalonych przyczyn obrócił pojazd w poprzek drogi, po czym koziołkował i dachował na poboczu. Mężczyzna zginął na miejscu.

W toku prowadzonych w powyższych sprawach postępowań wykonano z udziałem prokuratorów oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczono ciała do sekcji, a pojazdy do badań.

Nie pomogły wzmożone apele Prokuratury, czy Policji. W czasie długiego majowego weekendu (4 świątecznych dni) funkcjonariusze lubuskiego garnizonu Policji zatrzymali na tym obszarze 26 nietrzeźwych kierowców. Wciąż zatem aktualny jest problem kierujących na tzw. "podwójnym gazie"./APa


Zobacz także:
- Zagadnienia problemowe - Bezpieczeństwo na drogach