Bezpieczeństwo na drogach

 • ALKOHOL, BRAWURA I ŚMIERĆ STANDARDEM LUBUSKICH DRÓG?

  Dodano: 2012-02-20

  Prokurator Okręgowy podejmując na łamach swoich stron internetowych kwestie bezpieczeństwa na drogach kieruje się jedynie troską o życie i zdrowie uczestników ruchu drogowego. Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze poprzez publikowane apele i politykę karną, przyłącza się do prowadzonej przez Policję, media i podmioty odpowiedzialne za bezpieczeństwo na drogach kampanii, której efektem ma być zmniejszenie liczby wypadków.

 • GRUDZIEŃ NA DROGACH

  Dodano: 2011-12-22

  Od dłuższego czasu prowadzimy działania propagujące bezpieczeństwo na drogach okręgu zielonogórskiego. Publikacje artykułów związanych z tym zagadnieniem są uzasadnione dużą ilością zdarzeń śmiertelnych na drogach naszego regionu. Każdy wypadek drogowy, w wyniku którego śmierć poniósł uczestnik ruchu ku przestrodze opisywany jest na naszym portalu.

 • 1 WYPADEK - 31 KIEROWCÓW ZATRZYMANYCH ZA JAZDĘ POD WPŁYWEM ALKOHOLU

  Dodano: 2011-11-28

  Kierujący na podwójnym gazie są plagą polskich dróg. Niestety problem ten dotyczy również okręgu zielonogórskiego. Coraz częściej informujemy o dużej ilości kierujących pod wpływem alkoholu w kontekście nie tylko długich weekendów czy dni świątecznych, ale także zwykłych dni, którym nie towarzyszą rodzinne spotkania czy wyjazdy. Warto zwrócić uwagę, że problem ten staje się "fatalną normą" na drogach publicznych naszego okręgu, województwa, kraju.

 • PIJANI KIEROWCY RZĄDZĄ NA LUBUSKICH DROGACH - PODSUMOWANIE DŁUGIEGO WEEKENDU NA DROGACH OKRĘGU ZIELONOGÓRSKIEGO

  Dodano: 2011-11-21

  Od środy do piątku (16-18.11.2011) trwała zorganizowana przez lubuską Policję akcja "Bezpieczna krajówka". Te trzy dni wzmożonych kontroli drogowych oraz dwa kolejne dni weekendu obaliły tezę, że drogi okręgu zielonogórskiego są bardziej bezpieczne, co więcej po raz kolejny wskazały na istnienie poważnego problemu, z jakim nie tylko garnizon województwa lubuskiego, ale także Prokuratura muszą sobie poradzić, aby zapewnić społeczności lokalnej komfort i poczucie bezpieczeństwa na drogach.

 • OSTATNI KWARTAŁ NA DROGACH OKRĘGU ZIELONOGÓRSKIEGO - 121 WYPADKÓW, 23 OFIARY ŚMIERTELNE

  Dodano: 2011-10-07

  Miniony kwartał, to czas zwiększonej mobilności społeczeństwa, czas wakacyjnych podróży i powrotów. Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze w połowie czerwca zaapelował do uczestników ruchu drogowego o rozwagę i zachowanie bezpieczeństwa na drogach.

 • CZY LUBUSKIE DROGI SPRZYJAJĄ WAKACYJNYM PODRÓŻOM? - PODSUMOWANIE PIERWSZEGO MIESIĄCA WAKACJI

  Dodano: 2011-08-03

  W połowie czerwca, znając specyfikę wakacyjnego okresu - dramatyczną tendencję tragicznych wakacyjnych powrotów - Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze zaapelował do uczestników ruchu drogowego o rozwagę i zachowanie bezpieczeństwa na drogach. Szef prokuratur okręgu zielonogórskiego ostrzegał jednocześnie przed zaostrzeniem polityki karnej wobec sprawców wypadków skutkujących śmiercią lub ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu, a także wobec osób prowadzących pojazdy pod wpływem środków odurzających lub alkoholu. Ostatni miesiąc potwierdził śmiertelną regułę. Drogi publiczne w czasie wakacyjnych miesięcy pochłaniają ogromną ilość ofiar.

 • PROKURATOR OKRĘGOWY W ZIELONEJ GÓRZE APELUJE O ZACHOWANIE BEZPIECZEŃSTWA NA DROGACH I OSTRZEGA PRZED SUROWYMI KARAMI

  Dodano: 2011-06-14

  Ustawa o Prokuraturze w art. 2 wskazuje, że zadaniem prokuratury jest strzeżenie praworządności oraz czuwanie nad ściganiem przestępstw. Zadania te Prokurator Generalny i podlegli mu prokuratorzy wykonują między innymi przez: - prowadzenie lub nadzorowanie postępowania przygotowawczego w sprawach karnych oraz sprawowanie funkcji oskarżyciela publicznego przed sądami, a także - koordynowanie działalności w zakresie ścigania przestępstw, prowadzonej przez inne organy państwowe oraz - współdziałanie z organami państwowymi, państwowymi jednostkami organizacyjnymi i organizacjami społecznymi w zapobieganiu przestępczości i innym naruszeniom prawa.

 • O 35% WIĘCEJ PIJANYCH KIEROWCÓW NA DROGACH W PIERWSZYCH 4 MIESIĄCACH 2011 ROKU W OKRĘGU ZIELONOGÓRSKIM

  Dodano: 2011-06-12

  Od marca na stronie internetowej prokuratur okręgu zielonogórskiego publikujemy zbiorcze artykuły informujące opinię publiczną o zagrożeniach, jakie stanowią kierowcy nietrzeźwi i pod wpływem środków odurzających, oraz o konsekwencjach jakie związane są z prowadzeniem na podwójnym gazie.