Inne

 • PRZESTROGA DLA POTENCJALNYCH KREDYTOBIORCÓW

  Dodano: 2012-12-04

  Grudzień jest miesiącem szczególnym w polskiej tradycji. Co roku w tym przedświątecznym okresie, mieszkańcy naszego okręgu - i w ogóle całego kraju - dokonują wielu transakcji, korzystając z dostępnych im środków finansowych, często pochłonięci świąteczną gorączką zapominają o rozwadze w zaciąganiu zobowiązań. Tymczasem powszechnie wiadomym jest, że właśnie okres świąteczny jest czasem, kiedy z uśpionej czujności klientów korzystają instytucje, często parainstytucje, udzielające pożyczek, kredytów.

 • FALA SAMOBÓJCÓW MNIEJSZA NIŻ PRZED ROKIEM

  Dodano: 2012-11-23

  Ogólnopolskie media alarmują o zwiększonej w ostatnim czasie ilości zamachów samobójczych na terenie całego kraju. Ponownie - tak jak to miało miejsce w przypadku danych dotyczących ilości nietrzeźwych kierujących - mieszkańcy okręgu zielonogórskiego podążają brew dramatycznym polskim tendencjom. Już w zeszłym roku Prokurator Okręgowy w artykule Jesień w okręgu zielonogórskim w cieniu zamachów samobójczych, zaniepokojony doniesieniami prokuratorów zaapelował do mieszkańców - wzywał rodziców, rodziny oraz znajomych do wzmożonej w okresie jesienno-zimowym czujności wobec najbliższych. Informowaliśmy wówczas, że w okresie od 1 września do 8 listopada 2011 roku na terenie kognicji prokuratur okręgu zielonogórskiego podjęto 65 prób samobójczych, z tego 36 skutecznych. Tegoroczne dane przedstawiają się odmiennie. Popełnione w okresie od 1 września do 15 listopada 2012 roku 43 zamachy samobójcze, w 18 przypadkach zakończyły się śmiercią osoby, która targnęła się na własne życie.

 • TELEFONY Z CAŁEGO KRAJU DO PROKURATORA

  Dodano: 2012-03-14

  Zielona Góra. W dniu 30 listopada 2010 roku Zielona Góra stała się areną dramatycznych wydarzeń związanych z wybuchami kuchenek gazowych, wywołanych awarią stacji redukcyjnej. Tragiczną sytuację wykorzystały osoby, które głównie osobom starszym oferowały kuchenki gazowe za cenę nierzadko wielokrotnie przewyższającą jej cenę rynkową. O tej sprawie pisaliśmy 21 października 2011 roku w artykule pod tytułem Śledztwo w sprawie wprowadzenia starszych ludzi w błąd co do konieczności wymiany kuchenek gazowych.

 • O CICHYM ZABÓJCY GŁOŚNO KAŻDEJ ZIMY

  Dodano: 2012-02-06

  "Księga gości" na stronie zielonogórskiej prokuratury to miejsce, gdzie nasi Czytelnicy mogą zadawać nam pytania, dzielić się swoimi uwagami i wątpliwościami. Niedawno zamieszczony został tam wpis, który wzbudził naszą szczególną uwagę.

 • JESIEŃ W CIENIU 44 SAMOBÓJSTW - PODSUMOWANIE

  Dodano: 2011-12-21

  Dramatyczna śmiertelna jesienna tendencja. Taki wniosek nasuwa się po podsumowaniu wyników analizy zleconej przez Prokuraturę Okręgową w przedmiocie zamachów samobójczych zaistniałych na obszarze okręgu zielonogórskiego w okresie od 01 września do 19 grudnia. Zwiększona ilość samobójstw dokonywanych w naszym okręgu nie jest zjawiskiem charakterystycznym jedynie dla województwa lubuskiego. Na terenie całego kraju odnotowuje się bowiem wzrost zamachów na własne życie.