ZBRODNIA NA JEDNYM Z OSIEDLI W ZIELONEJ GÓRZE

Dodano: 2020-12-09

Zielona Góra. Wydział I Śledczy Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.  7 grudnia br. ok. godz. 16.00 zielonogórska policja powiadomiona została o ujawnieniu zwłok mężczyzny w jednym z mieszkań w Zielonej Górze. Z przeprowadzonych na miejscu ustaleń wynikało, że w mieszkaniu tym przebywali dwaj bracia, którzy wspólnie spożywali alkohol. Pomiędzy mężczyznami doszło do gwałtownej kłótni, w trakcie której jeden z braci zadał pokrzywdzonemu 2 ciosy nożem. Jedno z tych uderzeń zadane w okolice szyi okazało się śmiertelne.
Sprawca po dokonaniu zbrodni uciekł z mieszkania, lecz  kilka godzin później został ujęty przez policję.
Wczoraj (przyp. 8.12.br.) w godzinach wieczornych doprowadzonemu przez policję mężczyźnie prokurator przedstawił zarzut dokonania zabójstwa brata - art. 148 par 1 kk.

Podejrzany przyznał się do tego czynu, lecz z uwagi na stan nietrzeźwości w chwili zdarzenia nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć powodu dokonania zbrodni.

Również wczoraj w godzinach wieczornych pod kierunkiem prokuratora przeprowadzono sekcję zwłok pokrzywdzonego. Biegły z zakresu medycyny sądowej uznał, że pokrzywdzony zmarł śmiercią gwałtowną w wyniku uderzenia nożem w okolice szyi.

Prokurator złożył wniosek do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego aresztu tymczasowego. Sąd wniosek ten rozpozna jutro./zf