ZABÓJSTWO 24 LETNIEJ KOBIETY W SIENIAWIE ŻARSKIEJ

Dodano: 2021-01-05

Prokuratura Rejonowa w Żarach.  Jak poinformował Prokurator Rejonowy w Żarach w nocy z 3/4 stycznia br. w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego w Sieniawie Żarskiej ujawniono zwłoki 24 letniej mieszkanki tej miejscowości. Do mieszkania w sposób siłowy weszli policjanci i strażacy zaalarmowani przez rodzinę pokrzywdzonej.

W łazience tego mieszkania ujawniono zwłoki kobiety z ranami szyi. Przybyły prokurator wraz z grupą dochodzeniowo - śledczą żarskiej policji i medykiem sądowym przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia.

Charakter ujawnionych na zwłokach obrażeń jednoznacznie wskazywał, że rany powstały w wyniku przestępczego działania innych osób (osoby).

Zwłoki zabezpieczono celem wykonania sekcji. W wyniku przeprowadzonej wczoraj w późnych godzinach wieczornych sekcji biegły medyk sądowy stwierdził, że zgon kobiety miał charakter gwałtowny i był wynikiem wykrwawienia spowodowanego ranami ciętymi zadanymi w okolice szyi ofiary.

Trwają obecnie czynności procesowe mające na celu ustalenie przebiegu i okoliczności zdarzenia.

Ustalono również, że związek z ujawnioną zbrodnią młodej kobiety może mieć były partner zamordowanej kobiety - WOJCIECH PLIS.

Ponieważ osoba ta obecnie ukrywa się, za zgodą prokuratora udostępniono mediom lokalnym i ogólnopolskim  wizerunek Wojciecha Plisa i wdrożono jego poszukiwania.

Przypominamy, że osoba która utrudnia postępowanie karne pomagając sprawcy przestępstwa, w szczególności kto sprawcę ukrywa, zaciera ślady przestępstwa podlega karze pozbawienia wolności od 3 m-cy do lat 5 - art. 239  par 1 Kodeksu Karnego.

O dalszych ustaleniach w sprawie informować będziemy w kolejnych komunikatach.

Zbigniew Fąfera - rzecznik PO