W STANIE NIETRZEŹWOŚCI SPOWODOWAŁ WYPADEK, W KTÓRYM ZGINĄŁ JEGO 56-LETNI PASAŻER. ZOSTAŁ TYMCZASOWO ARESZTOWANY

Dodano: 2019-12-05

Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie poinformował o tragicznym wypadku drogowym , do którego doszło  02.12.2019 r. w m.Lubinicko.
Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 25 letni mężczyzna kierując w stanie nietrzeźwym  samochodem dostawczym m-ki Renault Kangoo utracił panowanie nad pojazdem na drodze wojewódzkiej nr 303 i zjechał do przydrożnego rowu uderzając w skarpę. Na skutek wypadku 56-letni pasażer tego pojazdu siedzący z tyłu doznał wielonarządowych obrażeń ciała i po przewiezieniu do szpitala w Świebodzinie zmarł.

Sprawca wypadku był nietrzeźwy-0,63 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. W Prokuraturze Rejonowej w Świebodzinie po przedstawieniu zarzutów z art.177par 2  kk w zw. z art.178par 1 kk i art.178a par 1 kk przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów.
Na wniosek prokuratora  4 grudnia 2019 roku Sąd Rejonowy w Świebodzinie zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.(Sprawca bezpośrednio po wypadku nakłaniał jednego z pasażerów, który był trzeźwy, aby zeznał, że to on kierował)./jcz