TRAGICZNY WYPADEK DROGOWY, 11 - LATKA PONIOSŁA ŚMIERĆ

Dodano: 2020-06-30

Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie poinformował o tragicznym wypadku drogowym, do którego doszło w ostatnia niedzielę,  28.06.2020 r. na drodze powiatowej  Toporów -Poźrzadło.
Z dotychczasowych ustaleń wynika, że tego dnia, około godziny 20   na jednym z łuków, wskutek najprawdopodobniej niezachowania bezpiecznej prędkości na mokrej nawierzchni drogi wypadły z niego dwa pojazdy jadące jeden za drugim. W samochodzie m-ki Opel Vectra podróżowało 5 osób, natomiast w drugim - m-ki Mazda, podróżowały 4 osoby. Wszystkie osoby - obywatele Ukrainy. Oba pojazdy po wypadnięciu z drogi uległy znacznemu uszkodzeniu.

Z pojazdu m-ki Opel Vectra dwie osoby zostały odwiezione do szpitala w Świebodzinie z obrażeniami ciała, a 3 pozostałe osoby doznały lekkich stłuczeń. W samochodzie osobowym m-ki Mazda dwie osoby tj. kierujący został przewieziony karetką pogotowia do szpitala w Sulęcinie ,a jego żona została przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala w Zielonej Górze. Na miejscu mimo przeprowadzonej akcji resustytacyjnej zmarła 11- letnia dziewczynka .Kolejny pasażer nie odniósł poważnych obrażeń ciała.

Na miejscu wykonano oględziny miejsca wypadku i zwłok, przesłuchano bezpośredniego świadka, kierującą pojazdem jadącym bezpośrednio za dwoma samochodami uczestniczącymi w wypadku ,ustalono także iż kierujący pojazdem m-ki Opel był trzeźwy. Pojazdy zabezpieczono do dalszych oględzin a zwłoki małoletniej do sekcji zwłok.

O ewentualnych kolejnych ustaleniach w sprawie będziemy informowali w odrębnych komunikatach. /jcz