USIŁOWANIE ZABÓJSTWA WE WSCHOWIE

Dodano: 2020-07-21

Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 39-letniego mężczyzny podejrzanego o usiłowanie zabójstwa 70-latka.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 17 lipca 2020 roku na terenie budynku socjalnego we Wschowie, 39- letni napastnik działając z zamiarem pozbawienia życia 70-latka co najmniej dwukrotnie uderzył go nożem w prawą część szyi, czym spowodował u pokrzywdzonego rany cięte szyi o długości 5 cm i 3 cm oraz ranę ciętą linijną o długości 8 cm, które to obrażenia naruszały czynności narządów jego ciała na okres poniżej 7 dni, jednak zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na udzielenie pomocy pokrzywdzonemu przez służby ratunkowe.

Sprawcy przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa z art. 13 § 1 kk w zw. z art. 148 § 1 kk i art. 157 § 2 kk w zw. z art. 11 § 2 kk . (usiłowanie zabójstwa).

Do zdarzenia doszło prawdopodobnie na tle nieporozumienia w trakcie spożywania alkoholu. W dniu 19 lipca 2020 roku Sąd Rejonowy we Wschowie na wniosek tut. prokuratury zastosował wobec 39-latka tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

O ewentualnych kolejnych ustaleniach w sprawie będziemy informowali w odrębnych komunikatach. /jcz