PODAWAŁA SIĘ ZA DZIENNIKARKĘ TELEWIZYJNĄ - WYŁUDZIŁA USŁUGI HOTELOWE NA PONAD 29 500 ZŁ
Dodano: 2013-07-23
Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 60-letniej kobiecie. Oskarżona na przełomie 2012 i 2013 r. w Zielonej Górze oraz różnych miastach Polski wprowadzała w błąd właścicieli hoteli co do wykonywanego zawodu - podawała się za dziennikarkę znanej stacji telewizyjnej oraz dziennikarkę rozgłośni radiowej i prasowej, a następnie wyłudziła od nich usługi hotelowe na łączną kwotę 29500 zł. Prokurator przedstawił jej 15 zarzutów. O sprawie pisaliśmy w aktualnościach z dnia 6 maja br. gdy 60-latka na wniosek prokuratora trafiła do aresztu.
Jak ustalono w wyniku przeprowadzonego śledztwa, oskarżona w różnych okresach czasu, głównie w pierwszym półroczu 2013 r. przebywała w różnych hotelach na terenie kraju, gdzie wyłudzała usługi hotelowe - m.in. noclegi, wyżywienie, połączenia telefoniczne.
Ponadto ustalono, że 60-latka wyłudziła od 2 pokrzywdzonych usługę montażu materiału do programu "Uwaga", w wyniku czego powstały straty an ich szkodę o łącznej wartości 8140 zł.
Oskarżona przyznała się do zarzucanych jej czynów i złożyła wyjaśnienia zgodne z ustalonym stanem faktycznym.
Za oszustwa grozi jej kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.
W Prokuraturze Rejonowej w Zielonej Górze w 2013 r. zarejestrowano 548 spraw z art. 286 par 1 kk - oszustwa.
zobacz także;
- w Ciekawie..nie tylko o prawie;
-Oszustwo -Jest klasycznym przykładem przestępstwa przeciwko cudzemu mieniu. Jego istotę lepiej oddaje czasem jeszcze używane inne określenie - "oszukańcze wyłudzenie mienia". Słownik języka polskiego PWN definiuje oszustwo jako "świadome wprowadzenie kogoś w błąd lub wyzyskanie czyjegoś błędu dla własnej korzyści". Znamiona ustawowe oszustwa są niemal identyczne. Kodeks karny wyróżnia formę "oszustwa czynnego", a więc aktywnego wprowadzenia ofiary w błąd o określonym stanie rzeczy i "oszustwa biernego", które polega na wykorzystaniu już istniejącego takiego błędnego przekonania.czytaj więcej..
- Areszt tymczasowy -Jest izolacyjnym środkiem przymusu stosowanym w celu zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania karnego. Areszt tymczasowy nie jest - wbrew rozpowszechnionemu przekonaniu - karą i nie zastępuje kary, jakkolwiek po jej orzeczeniu zaliczany jest na poczet kary już odbytej. Jedynym dopuszczonym przez prawo wyjątkiem od wskazanego tu celu stosowania aresztu tymczasowego i innych środków zapobiegawczych jest zapobieżenie popełnieniu przez oskarżonego [podejrzanego] nowego, ciężkiego przestępstwa. Uzasadnia to np. zastosowanie aresztu wobec znanego, przyznającego się do czynu sprawcy usiłowania pozbawienia życia innej osoby czy zdeterminowanego podpalacza, którego zachowanie świadczy o zamiarze konsekwentnej realizacji zbrodni. czytaj wiecej..
- w Precedensach:
-Oszustwo/ kierunkowe przestępstwo umyślne/ osiągnięcie korzyści majątkowej
Menu główne
Nasze strony
Dla pokrzywdzonych
Dla podejrzanych
Inne strony
Licznik odwiedzin: 160844845